MOTI NË KOSOVË

Përmbledhje

Kur do të zhvillohen ndeshjet e Superkupës në konkurrencën e femrave në basketboll?

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) në bashkëpunim me KBF Penza do të organizojë Superkupën e Kosovës në konkurrencën e femrave. Garat do të zhvillohen më 4 dhe 5 Tetor në Pejë. Në gjysmëfinale do të përballen Penza dhe Vëllaznimi, si dhe Prishtina me Bashkimin. Finalja do të zhvillohet më 5 tetor. Takimet pritet të...

Vuçiq: Kurti mendon se bota ka lindur kur ai ka fituar zgjedhjet

Beteja verbale politike mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiq nuk ka të ndalur. Ky i fundit sot për mediat serbe ka përmendur sjelljen e Kurtit pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit, duke thënë se ai po sillet siurse bota të kishte lindur më atë datë, shkruan lajmi.net. “Kam kuptuar...

Haradinaj kërkon që të dyfishohen pensionet për veteranët

Ramush Haradinaj, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka kërkuar dyfishimin e pensioneve për veteranët e luftës. Haradinaj, po ashtu deklaroi se këto pensione që po u bëhen këtyre familjeve janë status i rregulluar me ligj dhe nuk duhet t’u mohohet e drejta për të punuar, pasi veteranët e luftës po detyrohen të punojnë...

433 mijë euro, 600 dollarë, franga, lira turke e shumëçka tjetër u konfiskua nga aksioni i djeshëm

Mëngjesin e djeshëm Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë dhe organet e tjera të hetuesisë kanë zhvilluar një aksion në kuadër të Ministrisë së Bujqësisë. Nga Policia e Kosovës sot kanë deklaruar se ky aksion u realizua në Prishtinë, Istog, Gjilan dhe në Lipjan. “Hetuesit policor nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe...