1. Home
  2. Kronikë e zezë

Category: Kronikë e zezë

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid-19 në botë

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid-19 në botë

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende të sigurojnë vaksina…

Lexo më shumë
I doli në pritë te shkolla dhe e theri 13 herë, dyshohet që vrasësi është nga Kosova

I doli në pritë te shkolla dhe e theri 13 herë, dyshohet që vrasësi është nga Kosova

Një vrasje që dyshohet se u krye nga një kosovar ka tronditur dje Belgjikën. 48-vjeçari me inicialet B.A, dyshohet ka therur për vdekje të dashurin e ish-gruas së tij. Detaje se si ndodhi i gjithë…

Lexo më shumë
Gjendet një trup i pajetë në Ulqin, dyshohet për ish-shefin e antidrogës

Gjendet një trup i pajetë në Ulqin, dyshohet për ish-shefin e antidrogës

Një trup i pajetë është gjetur në Ulqin, raporton portali malazez Vijesti. Jozyrtarisht nga policia e Malit të Zi kanë thënë se nga rezultatet paraprake të hetimit trupi i pajetë i përket ish-shefi të policisë…

Lexo më shumë
Pesë raste të dhunës në familje për 24 orë, viktima gratë

Pesë raste të dhunës në familje për 24 orë, viktima gratë

Vetëm dje janë denoncuar në Polici pesë raste të dhunës në familje. Burimet e Sinjalit bëjnë të ditur se një femër në rrugën “Koturi”, në Prishtinë, ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga burri me…

Lexo më shumë
Automjeti godet këmbësorin në Prishtinë

Automjeti godet këmbësorin në Prishtinë

Sot rreth orës 21:00, në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident rrugor, në mes të një automjeti dhe një këmbësori. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e…

Lexo më shumë
Policia konfirmon arrestimin e Adonis Gashit

Policia konfirmon arrestimin e Adonis Gashit

Policia ka konfirmuar arrestimin e Adonis Gashit, i cili ishte në arrati dhe akuzohej për vrasje. Përveç Adonisit, policia ka arrestuar edhe dy persona tjerë, E.K, 28 vjeç dhe H.S., poashtu 28 vjeç. “Sot janë…

Lexo më shumë
Gjashtë raste të dhunës në familje në një ditë

Gjashtë raste të dhunës në familje në një ditë

Gjatë fundjavës që lamë pas është shënuar një numër i konsiderueshëm i rasteve të dhunës në familje në Kosovë. Burimet brenda Policisë bëjnë të ditur se vetëm në Prishtinë janë raportuar dy raste të dhunës…

Lexo më shumë
Aksidenti në Gadime, dy të lënduarit janë në gjendje të rëndë

Aksidenti në Gadime, dy të lënduarit janë në gjendje të rëndë

Dje u raportua për një aksident me fatalitet që ndodhi në Gadime, ku vdiq një 12-vjeçar dhe mbetën të lënduar dy persona të tjerë, mërgimtarë nga Gjermania. Deri tek aksidenti ka ardhur për shkak të…

Lexo më shumë
Rrëfim prekës i 12-vjeçarit që shkeli në minë gjatë luftës në vitet 1998-99

Rrëfim prekës i 12-vjeçarit që shkeli në minë gjatë luftës në vitet 1998-99

Gjatë luftës së fundit në Kosovë në vitet 1998-99, u vranë mbi 1 mijë fëmijë. Shumë prej tyre u vranë dhe u gjymtuan edhe pas mbarimit të luftës, kryesisht nga minat dhe mjetet tjera shpërthyese.…

Lexo më shumë
Arrestohen dy persona në Gjakovë

Arrestohen dy persona në Gjakovë

Dy persona janë arrestuar dje në Gjakovë pasi që kanë sulumuar fizikisht një person. Të dyshuarit kanë ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës pas një mosmarrëveshjeje rreth një borxhi të mëhershëm. Sipas këtyre burimeve viktimës i…

Lexo më shumë