Përmbledhje

​Koeman i pakënaqur, s’i mjafton fitorja ndaj Cornellas

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ishte i zemëruar që skuadra e tij humbi dy penallti në fitoren e tyre në Copa del Rey ndaj Cornellas. Katalanasit kishin nevojë për kohën shtesë për të kaluar skuadrën Divizioni B i La Ligas, me Ousmane Dembelen dhe Martin Braithwaite që siguruan përfundimisht një fitore me rezultat 2-0. Portieri i...

​Allegri i gatshëm të marr drejtimin e skuadrës nga Serie-A

Corriere di Roma raporton se Massimiliano Allegri mund të jetë i interesuar të marrë drejtimin e Romës. E ardhmja e Paulo Fonsecas në “Olimpico” duket e pasigurt, sipas raporteve të shumta në Itali, dhe Allegri është përmendur si një pasardhës i mundshëm i tij. “Corriere di Roma” pretendon se “Giallorossët” kanë shtuar kontaktet e tyre...

​Klopp: Liverpooli tregoi vetën në fitoren ndaj Tottenham

“Të Kuqtë” u rikthyen përsëri në Top 4, ku mbrëmë arkëtuan tre pikë kundër Tottenham, dhe tani janë vetëm katër pikë larg liderëve të Premier Ligës, Manchester Cityt. Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka thënë që skuadra e tij e tregoi vetën mbrëmë në fitoren 1:3 kundër Tottenham. Liverpooli u rikthye në Top 4, duke...

​Kupa e Botës 2010, kjo video e Xavit bëhet virale në rrjet

Për shumë vite, Spanja ishte dominuese e futbollit ndërkombëtar “La Roja” gjithmonë kishin një bollëk talentesh të klasit botëror, por nuk mund të dilnin në skenat më të mëdha të futbollit. Sidoqoftë, gjithçka ndryshoi në vitin 2010. Në Afrikën e Jugut, Spanja siguroi trofeun e parë të Kupës së Botës, duke mundur Hollandën me rezultat...