1. Home
  2. Lajme

Category: Vendore

Vdes një ish-ushtar i UÇK-së

Vdes një ish-ushtar i UÇK-së

Ish-ushtari i UÇK-së, Afrim Aliaj, vëllau i dëshmorit, Beslim Alijaj, nga Dujaka e Gjakovës, ka ndërruar jetë sot, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur kryetari i Aleancës për…

Lexo më shumë
​Nën kërcënimin e armës vjedhin arkën me para në market

​Nën kërcënimin e armës vjedhin arkën me para në market

Një vajzë raporton se dy të dyshuar të pa njohur, të maskuar kanë hyr në marketin ku ajo ishte duke punuar dhe nën kërcënimin e armës i kanë marrë arkën në të cilën sipas viktimës…

Lexo më shumë
Sektori i Hotelerisë s’e pranon mbylljen as kthimin e TVSh-së prej 18%, bizneset në prag të falimentimit

Sektori i Hotelerisë s’e pranon mbylljen as kthimin e TVSh-së prej 18%, bizneset në prag të falimentimit

Kryetari i Odës së Hotelerisë së Kosovës, Hysen Sogojeva ka thënë në një intervistë për Ekonomia Online se në rast të shtrëngimit të masave, si shkak i rritjes së rasteve me Covid-19, ky sektor nuk…

Lexo më shumë
​AGK: Sulmi fizik ndaj Visar Duriqit, shqetësues dhe i rrezikshëm për demokracinë

​AGK: Sulmi fizik ndaj Visar Duriqit, shqetësues dhe i rrezikshëm për demokracinë

Visar Duriqi, gazetar i gazetës Insjaderi mbrëmë rreth mesnatës para banesës së tij është sulmuar fizikisht nga tre persona të panjohur. Gazetari për media ka deklaruar se ka marrë trajtim mjekësor në Qendrën Klinike Universitare…

Lexo më shumë
Gjatë 24 orëve të fundit 86 aktakuza kundër 104 personave

Gjatë 24 orëve të fundit 86 aktakuza kundër 104 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore dhe Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, janë ngritur tetëdhjetegjashtë (86) aktakuza kundër njëqindekatër (104) personave, për vepra të ndryshme penale.…

Lexo më shumë
Fajësohet Ministria e Shëndetësisë. Kosova, vendi i vetëm në Ballkan që s’ka marrë asnjë dozë vaksine.

Fajësohet Ministria e Shëndetësisë. Kosova, vendi i vetëm në Ballkan që s’ka marrë asnjë dozë vaksine.

Kanë mbetur edhe tri ditë deri në përfundim të muajit shkurt, muaj ky i cili ishte paralajmëruar si kohë e mundshme për arritjen e dozave të para të vaksinës anti-COVID në Kosovë. Por si duket…

Lexo më shumë
Për 24 orë policia gjobiti 814 persona për mosrespektim të masave të Ligjit të Pandemisë

Për 24 orë policia gjobiti 814 persona për mosrespektim të masave të Ligjit të Pandemisë

Qytetarët të cilët nuk janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në vazhdimësi janë duke marrë gjoba nga Policia e Kosovës. Vetëm gjatë 24…

Lexo më shumë
Lirohet një nga të arrestuarit e operacionit “Subvencioni 2021”

Lirohet një nga të arrestuarit e operacionit “Subvencioni 2021”

Hetuesit policor nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore në Prishtinë kanë realizuar gjatë ditës së mërkurë operacionin “Subvencioni 2021” në Prishtinë, Istog, Gjilan dhe Lipjan ku janë arrestuar…

Lexo më shumë
Sot zhvillohen dy ndeshje interesante në Superligën e Kosovës, vëmendja në derbin drenicas

Sot zhvillohen dy ndeshje interesante në Superligën e Kosovës, vëmendja në derbin drenicas

Sot (e enjte) janë në orar të zhvillohen edhe dy ndeshjet e mbetura të javës së 21-të në Superligën e Kosovës në futboll. Java e 21-të ka dhuruar tri ndeshje interesante gjatë të mërkurës, ku…

Lexo më shumë
433 mijë euro, 600 dollarë, franga, lira turke e shumëçka tjetër u konfiskua nga aksioni i djeshëm

433 mijë euro, 600 dollarë, franga, lira turke e shumëçka tjetër u konfiskua nga aksioni i djeshëm

Mëngjesin e djeshëm Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë dhe organet e tjera të hetuesisë kanë zhvilluar një aksion në kuadër të Ministrisë së Bujqësisë. Nga Policia e Kosovës sot kanë deklaruar se ky…

Lexo më shumë