1. Home
  2. Lajme

Category: Lokale

Parashikimi i motit për ditët në vijim në Gjakovë

Parashikimi i motit për ditët në vijim në Gjakovë

“Moti tropikal” ka karakterizuar ditën e sotme pasi që në orët e para të ditës ka mbajtuar mot i kthjellët me diell e vranësira të pakta kalimtare. E duke nisur pas orëve të mesditës shtohen…

Ministrja e jashtme e Shqipërisë uron shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it: Dënojmë dhunën

Ministrja e jashtme e Shqipërisë uron shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it: Dënojmë dhunën

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka uruar shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it që u plagosën pas përplasjes me protestuesit serbë. Sipas saj dhuna ndaj tyre dhe ndaj gazetarëve është e papranueshme…

Moti në Gjakovë – Parashikimi për 7 ditë

Moti në Gjakovë – Parashikimi për 7 ditë

Paqëndrueshmëria e motit që ka përfshirë kontinentin europian do të vijojë të ndikojë edhe mbi vendin tonë për ditët në vijim. “Moti tropikal” ka karakterizuar ditën e sotme pasi që në orët e para të…

Grabitet një dyqan në Gjakovë

Grabitet një dyqan në Gjakovë

Sipas një deklarate të lëshuar nga Policia e Kosovës, mbrëmë rreth orës 21:50, një viktimë femër kosovare ka raportuar se derisa ka qenë në një market duke punuar, kur kanë hyrë dy persona të panjohur…

KRU “Gjakova” : Paguaj faturën e ujit në pikat e Postës së Kosovës

KRU “Gjakova” : Paguaj faturën e ujit në pikat e Postës së Kosovës

Tashmë konsumatorët e KRU “Gjakova” faturën e ujit mund ta paguajnë në të gjitha pikat e Postës së Kosovës, pa provizion shtesë dhe borxhi shlyhet automatikisht nga sistemi i KRU”Gjakova” sh.a. KRU “Gjakova” inkurajon konsumatorët…

Aksident trafiku në Gjakovë: Vetura godet traktorin, shoferi dërgohet në gjendje të rëndë në QKUK

Aksident trafiku në Gjakovë: Vetura godet traktorin, shoferi dërgohet në gjendje të rëndë në QKUK

Numri i madh i aksidenteve në trafik po vazhdon të jetë shqetësues. Çdo ditë raportohet për aksidente të shumta në komunikacion dhe në të shumtën e rasteve shkaktohen si pasojë e pakujdesisë së shoferëve gjatë…

Një grua dyshohet se ka bërë vetëvrasje në Gjakovë

Një grua dyshohet se ka bërë vetëvrasje në Gjakovë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në fshatin Sopot të Gjakovës, ku një grua dyshohet se ka privuar veten nga jeta. Sipas Policisë, viktima është gjetur pa shenja jete nga familjarët…

Parashikimi i motit për sot: Diell, shi e shkarkime rrufesh

Parashikimi i motit për sot: Diell, shi e shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas IHK-së, vranësirat gjatë ditës, kryesisht gjatë pjesës së dytë parashihen të shoqërohen me…

Arrestohet një person pasi dëboi nga shtëpia gruan në Gjakovë

Arrestohet një person pasi dëboi nga shtëpia gruan në Gjakovë

Një person është arrestuar nën dyshimin se ka dëbuar nga shtëpia viktimën femër. Në raportin e Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 22:30, në Gjakovë. Tutje bëhet…