1. Home
  2. Lajme

Category: Lokale

Sonte ndeshja ShqipĂ«ri – Itali, qytetarĂ«t presin fitore

Sonte ndeshja ShqipĂ«ri – Itali, qytetarĂ«t presin fitore

ShqipĂ«ria sonte pĂ«rballet me ItalinĂ«, nĂ« ndeshjen e saj tĂ« parĂ« nĂ« Kampionatin Evropian “Gjermani 2024”. Ndeshja do tĂ« luhet nĂ« orĂ«n 21:00 nĂ« stadiumin e Dortmundit, e ku pritet tĂ« dominojnĂ« plotĂ«sisht tifozĂ«t shqiptarĂ«,…

Rriten çmimet e kurbanit

Rriten çmimet e kurbanit

Festa e Kurban Bajramit karakterizohet me therjen e kurbaneve qĂ« bĂ«het rĂ«ndom pas faljes sĂ« namazit tĂ« Bajramit. Agjencia e Ushqimit dhe veterenarisĂ« thonĂ« se therja e kurbaneve duhet tĂ« bĂ«het vetĂ«m nĂ« thertore tĂ«…

Çmimi i qeseve tĂ« plastikĂ«s i papĂ«rballueshĂ«m pĂ«r qytetarĂ«t e GjakovĂ«s

Çmimi i qeseve tĂ« plastikĂ«s i papĂ«rballueshĂ«m pĂ«r qytetarĂ«t e GjakovĂ«s

Praktika e blerjes sĂ« qeseve tĂ« plastikĂ«s nga qytetarĂ«t po shihet si njĂ« shqetĂ«sim i vazhdueshĂ«m pĂ«r qytetarĂ«t edhe pas 6 muajsh qĂ« kur ka filluar blerja me pagesĂ« e tyre. Disa qytetarĂ« thonĂ« se…

Besimtarët myslimanë nesër festojnë Kurban Bajramin

Besimtarët myslimanë nesër festojnë Kurban Bajramin

NesĂ«r me 16 qershor, besimtarĂ«t myslimanĂ« kremtojnĂ« festĂ«n e Kurban Bajramit. Kryeimami i BashkĂ«sisĂ« Islame nĂ« GjakovĂ«, Visar Koshi ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur se Kurban Bajrami falet nĂ« orĂ«n 5:34 minuta nĂ« tĂ« gjitha xhamitĂ«…

Nasip Berisha, bibliotekisti që kujdeset për bibliotekën e shkollës në Rogovë

Nasip Berisha, bibliotekisti që kujdeset për bibliotekën e shkollës në Rogovë

Rreth 9 mijĂ« tituj librash sa ndodhen nĂ« bibliotekĂ«n e shkollĂ«s ‘Haxhi Hoti” nĂ« RogovĂ«, kujdeset biblioteksiti Nasip Berisha. Ai kĂ«tĂ« punĂ« e bĂ«nĂ« me shumĂ« pĂ«rkushtim, gjithmonĂ« duke synuar qĂ« numri i lexuesve rezident…

Haxhiu: 38 aktivitete jashtëkurrikulare janë mbajtur në shkollën tonë gjatë këtij viti shkollor

Haxhiu: 38 aktivitete jashtëkurrikulare janë mbajtur në shkollën tonë gjatë këtij viti shkollor

PĂ«r dallim nga shkollat tjera, nĂ« shkollĂ«n “Dy DĂ«shmorĂ«t” nĂ« Sheremet vetĂ«m 3 nxĂ«nĂ«s kanĂ« lĂ«shuar vendin pĂ«r tĂ« shkuar nĂ« vendet e EvropĂ«s. Drejtoresha e shkollĂ«s Teuta Haxhiu thotĂ« se shkolla qĂ« ajo menaxhon…

Qendra tregtare “Nertili” pĂ«r nder tĂ« festĂ«s sĂ« çlirimit tĂ« GjakovĂ«s organizoi aktivitet artistik

Qendra tregtare “Nertili” pĂ«r nder tĂ« festĂ«s sĂ« çlirimit tĂ« GjakovĂ«s organizoi aktivitet artistik

Krahas Center Mall edhe qendra tregtare “Nertili” bĂ«ri bashkĂ« shumĂ« qytetarĂ« nĂ« festĂ«n e organizuar pĂ«r pĂ«rvjetorin e çlirimit. Aty performuan muzikĂ« qytetare grupi “ArshikĂ«t”.

Center Mall shënoi 25 vjetorin e çlirimit të Gjakovës, organizoi aktivitete për fëmijë

Center Mall shënoi 25 vjetorin e çlirimit të Gjakovës, organizoi aktivitete për fëmijë

Festa ka vazhduar edhe me aktivitetin për fëmijë të mbajtur në qendren tregtare Center Mall ku dhjetra fëmijë kanë performuar karaoke në një ambient shumëngjyrësh në hapësirat e këndit të lojërave.

Tv Syri dhe Top Radio me program artistik pĂ«r DitĂ«n e Çlirimit

Tv Syri dhe Top Radio me program artistik pĂ«r DitĂ«n e Çlirimit

NĂ« shĂ«nim tĂ« pĂ«rvjetorit jubilar tĂ« çlirimit tĂ« GjakovĂ«s edhe Tv Syri ka organizuar njĂ« program tĂ« pasur informativ dhe artistik. GjatĂ« gjithĂ« ditĂ«s dhjetra kĂ«ngĂ«tarĂ« e grupe muzikore kanĂ« performuar nĂ« studion e Syrit…