• 5 December, 2022
  1. Home
  2. Kronikë e zezë

Category: Kronikë

Futbolli kosovar në zi, futbollisti 17-vjeçar i Trepça ’89 ndërron jetë në fushën e lojës

Futbolli kosovar në zi, futbollisti 17-vjeçar i Trepça ’89 ndërron jetë në fushën e lojës

Futbolli kosovar është në zi, pasi ka humbur një nga shpresat e mëdha. Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë një futbollist në sfidën e juniorëve mes A&N dhe Trepçës ’89, e futbollisti që ndërroi…

Vetëvrasja e Sokol Halilit, letra që la pas dhe deklarata e babait të tij

Vetëvrasja e Sokol Halilit, letra që la pas dhe deklarata e babait të tij

Të premten, në ditën kur po varrosej 35-vjeçarja Hamide Magashi, e cila u vra në oborrin e Gjinekologjisë në Prishtinë, ish-bashkëshorti i saj Sokol Halili – personi që dyshohet se ia mori jetën – bëri…

Gjykata në Ferizaj: 35 vjeçarja e vrarë mbrëmë ka pasur urdhër-mbrojtje për gjashtë muaj – ndaj të dyshuarit ekziston aktakuzë për kanosje

Gjykata në Ferizaj: 35 vjeçarja e vrarë mbrëmë ka pasur urdhër-mbrojtje për gjashtë muaj – ndaj të dyshuarit ekziston aktakuzë për kanosje

Gjykata Themelore e Ferizajt përmes një njoftimi për media ka konfirmuar se ka pasur urdhër-mbrojtje ndaj 35 vjeçares e cila u vra mbrëmë në oborrin e QKUK-së. Në njoftim thuhet se kërkesa për lëshimin e urdhrit…

Vrasja e gruas shtatzënë në QKUK, i dyshuari ende në arrati

Vrasja e gruas shtatzënë në QKUK, i dyshuari ende në arrati

Një krim monstruoz ndodhi mbrëmë rreth orës 18:00 në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Gruaja shtatzënë e moshës 35-vjeçare, Hamide Magashi, u vra në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ku kishte…

Policia konfirmon vrasjen e gruas shtatzënë në oborrin e QKUK-së, viktima një 35-vjeçare

Policia konfirmon vrasjen e gruas shtatzënë në oborrin e QKUK-së, viktima një 35-vjeçare

Një krim i rëndë ka ndodhur sonte në QKUK, ku një person dyshohet se ka vrarë bashkëshorten e tij shtatzënë para objektit të Gjinekologjisë. Policia e Kosovës e konfirmon se një grua rreth 35-vjeç është…

Ekzekutohet me plumb pas koke 42-vjeçari shqiptar në Gjermani

Ekzekutohet me plumb pas koke 42-vjeçari shqiptar në Gjermani

Një shtetas shqiptar është ekzekutuar mbrëmjen e së hënës në Gjermani. Ngjarja e rëndë ndodhi në Garnstrasse, pjesën jugore të qytetit Krefeld, shkruan Bild. “Pati një të shtënë në Garnstrasse. Një person ka vdekur”, tha një…

Rëndohet bilanci nga rrëshqitjet e dheut në Itali, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Rëndohet bilanci nga rrëshqitjet e dheut në Itali, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Ka shkuar në shtatë numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e rrëshqitjes së dheut në ishullin italian Ischia, ku tre prej tyre janë fëmijë. Autoritetet janë në kërkim të pesë personave të…

Përmbytjet në Itali, një viktimë dhe 11 të zhdukur

Përmbytjet në Itali, një viktimë dhe 11 të zhdukur

Përmbytjet në Itali i kanë marrë jetën 1 personi, ndërsa 11 të tjerë raportohen ende të zhdukur. Ditën e sotme do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme Këshilli i Ministrave i cili do të…

Prokuroria jep detaje për vrasjen në Prishtinë, 70-vjeçari dyshohet se vrau gruan me sëpatë

Prokuroria jep detaje për vrasjen në Prishtinë, 70-vjeçari dyshohet se vrau gruan me sëpatë

Prokuroria Themelore në Prishtinë bën të ditur se me urdhër të Prokurorit të Shtetit është ndaluar personi me inicialet I.G. (1952) për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “Vrasja e rëndë”.  Prokuroria njofton…

Tërmeti në Java të Indonezisë, dhjetëra të vrarë dhe qindra të plagosur

Tërmeti në Java të Indonezisë, dhjetëra të vrarë dhe qindra të plagosur

Një tërmet në ishullin kryesor indonezian, Java, ka vrarë dhjetëra njerëz dhe ka plagosur qindra, thonë zyrtarët. Ekipet e shpëtimit kanë punuar gjatë natës në përpjekje për të shpëtuar të tjerët që mendohet se janë…