1. Home
  2. Kronikë e zezë

Category: Kronikë

Vazhdon dhuna ndaj grave në Kosovë, raportohen disa raste në rajone të ndryshme

Vazhdon dhuna ndaj grave në Kosovë, raportohen disa raste në rajone të ndryshme

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në familjes, është shndërruar në një rutinë të pandashme. Burra që rrahin gratë dhe vajzat e qytetarë që ushtrojnë dhunë ndaj prindërve, janë vetëm disa nga rastet…

Nëntë persona lëndohen nga shpërthimi i një granate dore në tregun e kafshëve

Nëntë persona lëndohen nga shpërthimi i një granate dore në tregun e kafshëve

Nëntë persona kanë pësuar lëndime, për shkak të shpërthimit të një granate dore në tregun e kafshëve në Prizren. Rastin për TV Syrin e ka konfirmuar Toger Shaqir Bytyqi, zyrtar për informim i Policisë së…

Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve: Të paktën 50 gazetarë janë vrarë në luftën Izrael-Hamas

Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve: Të paktën 50 gazetarë janë vrarë në luftën Izrael-Hamas

Të paktën 50 gazetarë dhe punonjës të medias janë vrarë që nga shpërthimi i konfliktit të përgjakshëm midis Izraelit dhe Hamasit muajin e kaluar, tha Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve të hënën mbrëma. Sipas këtij…

Publikohet VIDEO kur reperja 27-vjeçare vret menaxherin në mes të rrugës

Publikohet VIDEO kur reperja 27-vjeçare vret menaxherin në mes të rrugës

Reperja Key Vhani akuzohet për vrasjen e agjentit të saj më 9 tetor. Një kamera sigurie regjistroi momentin kur 27-vjeçarja qëlloi dhe vrau agjentin e saj në mes të rrugës në Miami, ShBA. Në video, reperja shihet…

Kamionit i bie ngarkesa, 2 viktima dhe 5 të plagosur

Kamionit i bie ngarkesa, 2 viktima dhe 5 të plagosur

Dy të rinj humbën jetën dhe 5 të tjerë mbetën të plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti rrugor që u regjistrua mbrëmjen e së premtes në rajonin e Reggio Emilias në Itali. Në aksident…

Aksident me fatalitet në rrugën Kaçanik-Ferizaj, një i vdekur e pesë të lënduar

Aksident me fatalitet në rrugën Kaçanik-Ferizaj, një i vdekur e pesë të lënduar

Një person ka vdekur dhe pesë të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku, i cili ka ndodhur këtë të premte në rrugën Kaçanik-Ferizaj. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar major i Policisë…

Rritet numri i rasteve të raportuara të dhunës seksuale në Gjakovë

Rritet numri i rasteve të raportuara të dhunës seksuale në Gjakovë

Numri i rasteve të dhunës seksuale në vend së fundmi është rritur dukshëm. Kështu thonë nga sektori i hetimeve në drejtorinë rajonale të policisë në Gjakovë. Më poshtë mund të ndiqni kronikën e plotë.

Policia e Kosovës arreston një person të kërkuar nga Gjermania, i njëjti kishte shtetësi të dyfishtë

Policia e Kosovës arreston një person të kërkuar nga Gjermania, i njëjti kishte shtetësi të dyfishtë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili ishte në kërkim nga autoritetet Gjermane. Sipas njoftimit për media thuhet se PK-ja kishte pranuar kërkesë nga shteti gjerman ku kërkohej bashkëpunim në ndalim e një…

Kamioni përplaset me autobusin me studentë, 6 të vdekur dhe 18 tjerë të lënduar

Kamioni përplaset me autobusin me studentë, 6 të vdekur dhe 18 tjerë të lënduar

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën dhe 18 tjerë janë lënduar në një aksident trafiku në Ohio, SHBA, kur një kamion u përplas në autobusin që transportonte nxënësit. Në aksident janë përfshirë pesë vetura,…

Lufta Izrael-Hamas, mbi 100 punonjës të OKB janë vrarë

Lufta Izrael-Hamas, mbi 100 punonjës të OKB janë vrarë

Të paktën 102 anëtarë të stafit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara janë vrarë në Gaza që nga fillimi i luftës, sipas OKB-së. “Në 24 orët e fundit, një anëtare e stafit të UNRËA-s u…