Vazhdon takimi Kurti-Vuçiq

Pas një pauze të shkurtër, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po vazhdon.

Më herët kishte informacione për përfundimin e takimit – pak minuta para orës 17:00 – por bëhej fjalë vetëm për një pauzë të shkurtër.

Dy udhëheqësit po takohen me ndërmjetësimin e zyrtarëve të BE-së për të diskutuar zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve. /REL

Read Previous

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Ohër

Read Next

Borrell: Kosova dhe Serbia janë pajtuar që të zbatojnë të gjitha nenet e marrëveshjes