1. Home
  2. Lajme

Category: Top stories

A pritet tĂ« rimĂ«kĂ«mbet KH ”VĂ«llaznimi” ?

A pritet tĂ« rimĂ«kĂ«mbet KH ”VĂ«llaznimi” ?

Vendimin e Klubit tĂ« Hendbollit “VĂ«llaznimi” pĂ«r tĂ«rheqje nga garat e ka komentuar pĂ«r televionin Syri, veterani i hendbollit Nexhdet Dobroshi. Ai flet pĂ«r disa nga shkaqet qĂ« e quan klubin nĂ« kĂ«tĂ« situatĂ«, derisa…

Çfarë dëmi po shkakton djegia e tokave bujqësore?

Çfarë dëmi po shkakton djegia e tokave bujqësore?

Me qĂ«llim tĂ« pastrimit tĂ« tokave bujqĂ«sore, bujqit shumĂ« shpesh i djegin ato. Por kjo situatĂ« shkakton dĂ«me tĂ« mĂ«dha, kĂ«shtu ka pohuar eksperti i bujqĂ«sisĂ« Lirim Bicurri. Madje ai thotĂ« se bujqit e kanĂ«…

Diskutime të ashpra në mes kuvendarëve dhe kryetarit të komunës në mbledhjen e jashtëzakonshme

Diskutime të ashpra në mes kuvendarëve dhe kryetarit të komunës në mbledhjen e jashtëzakonshme

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Asamblesë Komunale pati diskutime të ashpra në mes të kuvendarëve dhe kryetarit të komunës Ardian Gjini. Këto diskutime u quajtën politike nga të dy palët.

Fatura të larta të ujit të pijes, shkak mënyra e re e faturimit

Fatura të larta të ujit të pijes, shkak mënyra e re e faturimit

QytetarĂ« tĂ« shumtĂ« kanĂ« shprehur ankesa pĂ«r faturat e larta tĂ« ujit tĂ« pijes nĂ« kĂ«tĂ« fillim vit. PĂ«rmes njĂ« deklarate me shkrim nga KRU “GJAKOVA” thanĂ« pĂ«r televizionin Syri se shkak pĂ«r kĂ«tĂ« Ă«shtĂ«…

Histori Fshati – Kushavec

Histori Fshati – Kushavec

KĂ«tĂ« javĂ« nĂ« emisionin “Histori Fshati” do tĂ« mund tĂ« ndiqni shumĂ« rrĂ«fime, kujtime e emocione nga e kaluara e banorĂ«ve tĂ« fshatit Kushavec.

”Një qiri për Melisën” mbahet aktivitet në përkujtim të 4 vjeçares

”Një qiri për Melisën” mbahet aktivitet në përkujtim të 4 vjeçares

QytetarĂ«, aktivistĂ« e pĂ«rfaqĂ«sues tĂ« subjekteve politike mbrĂ«mĂ« kanĂ« ndezur qirinj nĂ« parkun e qytetit tĂ« GjakovĂ«s, pĂ«r 4 vjeçaren qĂ« ndĂ«rroi jetĂ« ditĂ« mĂ« parĂ« nĂ« QKUK, pas trajtimit fillestar nĂ« spitalin e GjakovĂ«s.…

BISEDĂ‹ – Miloti dhe Klosi, babĂ« e bir tĂ« apasionuar pas skijimit

BISEDĂ‹ – Miloti dhe Klosi, babĂ« e bir tĂ« apasionuar pas skijimit

KĂ«tĂ« javĂ« nĂ« emisionin “BISEDĂ‹” tĂ« ftuar nĂ« studio janĂ« Miloti dhe Klosi, ata tregojnĂ« rreth pasionit tĂ« tyre pĂ«r skijimin.

Kërkohet ndalimi i qarkullimit dykahor në rrugën “Tahir Efendija”

Kërkohet ndalimi i qarkullimit dykahor në rrugën “Tahir Efendija”

Edhe pse hapĂ«sirĂ« ka vetĂ«m pĂ«r njĂ« makinĂ« nĂ« kĂ«tĂ« rrugĂ« nuk Ă«shtĂ« vendosur rregulli pĂ«r kalim njĂ« kahor. Aty qarkullimi Ă«shtĂ« I hapur nĂ« tĂ« dy anĂ«t. BanorĂ«t e kĂ«saj rruge thanĂ« se vazhdimisht …

30 klube sportive dhe disa OJQ të pakënaqur me kushtet, dërgojnë peticion në komunë

30 klube sportive dhe disa OJQ të pakënaqur me kushtet, dërgojnë peticion në komunë

30 klube sportive pĂ«rfshirĂ« edhe organizata joqeveritare kanĂ« dorĂ«zuar peticion nĂ« komunĂ«n e GjakovĂ«s. NĂ« kĂ«tĂ« peticion ata kanĂ« shprehur pakĂ«naqĂ«sistĂ« e tyre nĂ« lidhje me subvencionet, taksĂ«n komunale, thirrjet publike e disa çështje tĂ«…

Fillon në Gjakovë vaksinimi i vajzave me HPV, kundër kancerit të qafës së mitrës

Fillon në Gjakovë vaksinimi i vajzave me HPV, kundër kancerit të qafës së mitrës

PĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« nĂ« shkollat e GjakovĂ«s sot  ka filluar vaksinimi i vajzave tĂ« moshĂ«s 11 vjeçare me vaksinĂ«n qĂ« tĂ« mbron nga sĂ«mundja e kancerit nĂ« mitĂ«r. Krahas kĂ«saj vaksine, sot nxĂ«nĂ«sit e…