1. Home
  2. Lajme

Category: Top stories

Islam Rexha, 80 vjeçari që nuk i ndahet kultivimit të shumë produkteve

Islam Rexha, 80 vjeçari që nuk i ndahet kultivimit të shumë produkteve

Edhe pse nĂ« tĂ« 80-tat , Islam Rexha ditĂ«n e kalon duke u kujdesur pĂ«r tĂ« mbjellurat nĂ« bujqĂ«si. NĂ« njĂ« hapĂ«sirĂ« prej 20 ari, ai ka mbjellur disa lloje tĂ« prodhimeve bujqĂ«sore. NdĂ«rkaq produktet…

Zhveshtoret e akademisĂ« sĂ« futbollit “Naim Kryeziu” nĂ« gjendje tĂ« mjerueshme

Zhveshtoret e akademisĂ« sĂ« futbollit “Naim Kryeziu” nĂ« gjendje tĂ« mjerueshme

Zhveshtoret e AkademisĂ« sĂ« futbollit “Naim Kryeziu” nĂ« GjakovĂ« duken nĂ« pamje aspak tĂ« mirĂ«. Ambienti kĂ«tu nuk pĂ«rkon me pamjen e 5 viteve mĂ« parĂ« kur edhe u bĂ« inaugurimi i kĂ«tyre hapĂ«sirave.

Zhvarrosen dëshmorët në Gjakovë, vëllai i dëshmorit paralajmëron padi ndaj komunës

Zhvarrosen dëshmorët në Gjakovë, vëllai i dëshmorit paralajmëron padi ndaj komunës

Ka filluar procesi i zhvarrosjes sĂ« trupave tĂ« dĂ«shmorĂ«ve tĂ« UshtrisĂ« Çlirimtare tĂ« KosovĂ«s, tĂ« varrosur nĂ« GjakovĂ«. NdonĂ«se ishte proces tejet i rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r GjakovĂ«n, televizioni Syri nuk ishte njoftuar nga institucionet gjegjĂ«se, por…

NJË JETË NË NJË ORË: Shpresa Bakija

NJË JETË NË NJË ORË: Shpresa Bakija

Avokatja dhe ish-kryeprokuroria e GjakovĂ«s Shpresa Bakija, e ftuara e rradhĂ«s nĂ« emisionin “NjĂ« jetĂ« nĂ« njĂ« orĂ«â€. Duke kaluar nga njĂ« fotografi nĂ« tjetrĂ«n, ajo rikujton shumĂ« fragmente nga puna e saj. Kujdesi pĂ«r…

Shqiptarë të lindur në vende të huaja vizitojnë Gjakovën

Shqiptarë të lindur në vende të huaja vizitojnë Gjakovën

KanĂ« ardhuar pĂ«r tĂ« vizituar vendet e qytete shqiptare. E nga anĂ«traĂ«t e “GudeKs” po mĂ«sojnĂ« pĂ«r historinĂ«, kulturĂ«n dhe tarditĂ«n e GjakovĂ«s. KĂ«ta janĂ« tĂ« rinjĂ« tĂ« cilĂ«t jĂ«tojnĂ« e kanĂ« lindur nĂ« shtete…

BISEDË – Biçikleta, çelĂ«si pĂ«r njĂ« jetĂ« tĂ« shĂ«ndetshme dhe vitale

BISEDË – Biçikleta, çelĂ«si pĂ«r njĂ« jetĂ« tĂ« shĂ«ndetshme dhe vitale

Emisioni “BisedĂ«â€, moderuar nga Genta Zejnullahu I ftuar: Agim Haxhija MĂ« poshtĂ« mund tĂ« ndiqni emisionin e plotĂ«.

Vetura të parkuara vend e pa vend

Vetura të parkuara vend e pa vend

NĂ« shumĂ« rrugĂ« tĂ« qytetit tĂ« GjakovĂ«s veturat vazhdojnĂ« tĂ« parkohen nĂ« vende tĂ« ndaluara pĂ«r njĂ« veprim tĂ« tillĂ«. KĂ«shtu, nĂ« shumĂ« rrugĂ« vĂ«shtirĂ«sohet qarkullimi pĂ«r kĂ«mbĂ«sorĂ« e pĂ«r mjete tjera. MĂ« poshtĂ« mund…

Hapet terasa Baia, këtë vit risi mjeshtri italian i picave

Hapet terasa Baia, këtë vit risi mjeshtri italian i picave

NĂ« njĂ« vend tĂ« gjelbĂ«ruar me njĂ« natyrĂ« qĂ« ofron freskinĂ« e verĂ«s Ă«shtĂ« hapuar terasa “Baia”. MysafirĂ« tĂ« shumtĂ« kishin ardhur qĂ« tĂ« jenĂ« pjesĂ« e kĂ«saj hapje qĂ« ofronte, koktel e ushqime tĂ«…

Projekti “Dollc-GjakovĂ«â€, shqetĂ«sim i vazhdueshĂ«m pĂ«r qytetarĂ«t

Projekti “Dollc-GjakovĂ«â€, shqetĂ«sim i vazhdueshĂ«m pĂ«r qytetarĂ«t

Projekti GjakovĂ«-Dollc po vazhdon tĂ« jetĂ« shqetĂ«sim pĂ«r qytetarĂ«t pasi qĂ« i njĂ«jti po vazhdon tĂ« jetĂ« i papĂ«rfunduar edhe pas 5 vitesh. Disa nga qytetarĂ«t e intervistuar sot nĂ« kĂ«tĂ« pjesĂ« thonĂ« se rruga…