1. Home
  2. Lajme

Category: Uncategorized

Digjet ndërtesa 400 vjeçare në Danimarkë! Ministri: Ky është Notre-Dame ynë

Digjet ndërtesa 400 vjeçare në Danimarkë! Ministri: Ky është Notre-Dame ynë

Danimarka humbet njĂ« pjesĂ« tĂ« historisĂ«. NjĂ« zjarr i madh mbuloi ndĂ«rtesĂ«n e BursĂ«s sĂ« VjetĂ«r tĂ« Kopenhagenit, njĂ« nga ndĂ«rtesat mĂ« tĂ« njohura tĂ« kryeqytetit danez, duke pĂ«rfshirĂ« majĂ«n e saj e cila u…

Osmani: Secili që beson në demokraci dhe të drejtat e njerëzve do të votojë pro Kosovës në KiE

Osmani: Secili që beson në demokraci dhe të drejtat e njerëzve do të votojë pro Kosovës në KiE

Presidentja e KosovĂ«s, Vjosa Osmani, ka deklaruar se pĂ«rmes aplikimit tĂ« KosovĂ«s pĂ«r anĂ«tarĂ«sim nĂ« KĂ«shillin e EvropĂ«s, mund tĂ« jepet njĂ« mesazh i fortĂ« nga Evropa. “Sot anĂ«tarĂ«ve tĂ« AsamblesĂ« Parlamentare tĂ« KĂ«shillit tĂ«…

Nis Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë

Nis Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë

Edicioni i dytĂ« i Forumit pĂ«r GratĂ«, Paqen dhe SigurinĂ«, i organizuar nga presidentja Vjosa Osmani, ka filluar sot dhe do tĂ« zgjasĂ« pĂ«r dy ditĂ« rresht. Ky edicion do tĂ« mirĂ«presĂ« pjesĂ«marrĂ«s nga mĂ«…

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndan 9 milion euro për rinovimin e stadiumit të Gjakovës

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndan 9 milion euro për rinovimin e stadiumit të Gjakovës

Ministri i KulturĂ«s, RinisĂ« dhe Sportit, Hajrullah Çeku ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur sot nĂ« njĂ« njoftim tĂ« dhĂ«nĂ« nĂ« rrjetin social Facebook se ka nĂ«nshkruar njĂ« marrĂ«veshje bashkĂ«punimi me KomunĂ«n e GjakovĂ«s pĂ«r renovimin e…

Mustafi: 48 baza ushtarake dhe të xhandarmërisë serbe po operojnë përgjatë kufirit me Kosovë, publikon edhe lokacionet

Mustafi: 48 baza ushtarake dhe të xhandarmërisë serbe po operojnë përgjatë kufirit me Kosovë, publikon edhe lokacionet

VetĂ«m njĂ« ditĂ« pasi kryeministri Albin Kurti publikoi pamje pĂ«rgjatĂ« kufirit me KosovĂ«, ish-kryetari i KĂ«shillit KombĂ«tar Shqiptar nĂ« LuginĂ« tĂ« PreshevĂ«s, Ragmi Mustafi ka publikuar pamje tĂ« tankeve tĂ« ushtrisĂ« serbe nĂ« LuginĂ« tĂ«…

Një 54-vjeçar gjendet pa shenja jete

Një 54-vjeçar gjendet pa shenja jete

NjĂ« 54-vjeçar Ă«shtĂ« gjetur sot pa shenja jete nĂ« “Tregun e GjelbĂ«rt” nĂ« Viti. Lajmin pĂ«r Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zĂ«dhĂ«nĂ«si i PolicisĂ« pĂ«r Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. Sipas tij, dyshimet e para…

Në një stacion të trenit në Britani thuhet se 76% e shërbimeve janë të vonuara

Në një stacion të trenit në Britani thuhet se 76% e shërbimeve janë të vonuara

Nuk ka asgjĂ« qĂ« i ngjall frikĂ« njĂ« udhĂ«tari mĂ« shumĂ« se fjala “do tĂ« ketĂ« vonesë”. Dhe nĂ«se keni tĂ« bĂ«ni vazhdimisht me udhĂ«time tĂ« ndĂ«rprera, ekziston njĂ« stacion treni nĂ« Britani tĂ« Madhe…

​Kupa e KosovĂ«s – Sot mĂ«sohen çiftet gjysmĂ«finale

​Kupa e KosovĂ«s – Sot mĂ«sohen çiftet gjysmĂ«finale

TĂ«rheqja e shortit pĂ«r fazĂ«n gjysmĂ«finale tĂ« KupĂ«s sĂ« KosovĂ«s nĂ« futboll do tĂ« bĂ«het sot nĂ« orĂ«n 13:00, nĂ« selinĂ« e FederatĂ«s sĂ« Futbollit tĂ« KosovĂ«s. KĂ«shtu ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur pĂ«rmes njĂ« njoftimi…

Ende nuk vendosen shenjat që e ndalojnë qarkullimin njëkahor në rrugën “Tahir Efendija”

Ende nuk vendosen shenjat që e ndalojnë qarkullimin njëkahor në rrugën “Tahir Efendija”

NĂ« rrugĂ«n “Tahir Efendija” ditĂ« mĂ« parĂ« Ă«shtĂ« premtuar qĂ« tĂ« vendosĂ«t shĂ«njĂ«zim pĂ«r qarkullim njĂ«kahor, por kjo gjĂ« ende nuk ka ndodhur. Nga komuna e GjakovĂ«s sot kanĂ« bĂ«rĂ« tĂ« ditur se gjatĂ« kĂ«saj…

Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Sot nĂ« vendin tonĂ« parashikohet tĂ« mbajĂ« mot me vranĂ«sira dhe intervale me diell, ku priten kohĂ« pas kohe lokalisht reshje tĂ« pakta shiu. Era do fryjĂ« nga veriperĂ«ndimi, e cila kohĂ« pas kohe pritet…