Arrestohet personi që i grabiti stoli ari një gruaje në Gjakovë

Arrestohet personi që i grabiti stoli ari një gruaje në Gjakovë

NjĂ« grua ka raportuar se tre persona e kishin sulmuar dhe i kanĂ« grabitur tri unaza prej ari dhe janĂ« larguar nĂ« drejtim tĂ« panjohur. NĂ« raportin e policisĂ« thuhet se ngjarja ka ndodhur tĂ«…

88-vjeçari që mori vaksinën: Shpresoj që do iu bëjë mirë të rinjve

88-vjeçari që mori vaksinën: Shpresoj që do iu bëjë mirë të rinjve

Ka filluar vaksinimi kundĂ«r Covid-19 i personave mbi moshĂ«n 88 vjeç. 88-vjeçari tha se nuk hezitoi ta merrte kĂ«tĂ« vaksinĂ«, por shpreson qĂ« kjo vaksinĂ« do iu bĂ«jĂ« mirĂ« tĂ« rinjve. “Jam 88-vjeçar. E kom…

A duhet t’i bojkotojnë ShBA Lojërat Olimpike në Kinë?

A duhet t’i bojkotojnë ShBA Lojërat Olimpike në Kinë?

PĂ«rplasjet politike mbi njĂ« ligj tĂ« ri zgjedhor nĂ« shtetin jugor tĂ« Xhorxhias, po kontribuojnĂ« edhe nĂ« njĂ« debat lidhur me çështjen nĂ«se Shtetet e Bashkuara duhet t’i bojkotojnĂ« LojĂ«rat Olimpike DimĂ«rore tĂ« vitit 2022…

FFK-ja përkrah Challandesin, por s’ia garanton gjatë vendin në stolin e Kosovës

FFK-ja përkrah Challandesin, por s’ia garanton gjatë vendin në stolin e Kosovës

PĂ«rzgjedhĂ«si i PĂ«rfaqĂ«sueses sĂ« KosovĂ«s, Bernard Challandes, Ă«shtĂ« pĂ«rballur me kritika tĂ« ashpra nga ata qĂ« e pĂ«rcjellin futbollin nĂ« KosovĂ«. Kritikat nĂ« adresĂ« tĂ« Challandesit kanĂ« nisur qĂ«kur Kosova u eliminua nĂ« gjysmĂ«finale tĂ«…

Pas një mosmarrëveshje sulmohet me thikë një person në Podujevë

Pas një mosmarrëveshje sulmohet me thikë një person në Podujevë

NjĂ« person Ă«shtĂ« arrestuar i cili pas njĂ« mosmarrĂ«veshje nĂ« njĂ« lokal tĂ« lojĂ«rave kompjuterike e ka sulmuar fizikisht me mjetĂ« tĂ« mprehtĂ« (thikĂ«) njĂ« person tjetĂ«r. Sipas raportit tĂ« PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s, ngjarja ka…

Aeroporti i Rinasit vazhdon të mbetet i bllokuar

Aeroporti i Rinasit vazhdon të mbetet i bllokuar

Situata nĂ« Aeroportin “NĂ«nĂ« Tereza” nĂ« Rinas vazhdon tĂ« jetĂ« kaotike. Si asnjĂ«herĂ« mĂ« parĂ«, kontrollorĂ«t e AlbControl kanĂ« bllokuar punĂ«n, e pĂ«r rrjedhojĂ«, janĂ« pezulluar tĂ« gjitha fluturimet. QĂ« nga dita e mĂ«rkurĂ«, asnjĂ«…

Sot zhvillohen ndeshjet e para çerekfinale në Ligën e Evropës

Sot zhvillohen ndeshjet e para çerekfinale në Ligën e Evropës

Sot (e enjte) zhvillohet katĂ«r ndeshjet e para çerekfinale tĂ« LigĂ«s sĂ« EvropĂ«s, ku triumfin e kĂ«rkojnĂ« klube tĂ« mĂ«dha si Manchester Unitedi, Arsenali, Roma dhe Ajaxi. Pas ndeshjeve tĂ« zhvilluara nĂ« LigĂ«n e KampionĂ«ve…

Policia e Kosovës apelon tek qytetarët për respektim të masave anti-Covid

Policia e Kosovës apelon tek qytetarët për respektim të masave anti-Covid

Policia e KosovĂ«s vazhdimisht Ă«shtĂ« duke bĂ«rĂ« apel qytetarĂ«ve tĂ« KosovĂ«s qĂ« t’i respektojnĂ« masat e ndĂ«rmarra nga Qeveria e KosovĂ«s pĂ«r ruajtjen e shĂ«ndetit tĂ« tyre dhe parandalimin dhe luftimin e coronavirusit.  ZĂ«dhĂ«nĂ«si i…

Rekomandohet vaksinimi i të gjitha grupmoshave me Astrazeneca nga Agjencia Evropiane e Medikamenteve

Rekomandohet vaksinimi i të gjitha grupmoshave me Astrazeneca nga Agjencia Evropiane e Medikamenteve

Agjencia Evropiane e Medikamenteve (EMA) sheh njĂ« lidhje tĂ« mundshme midis vaksinĂ«s sĂ« Astrazenecas kundĂ«r coronavirusit dhe trombozave shumĂ« tĂ« rralla tek njerĂ«zit e vaksinuar. MegjithatĂ«, ajo rekomandon vaksinime tĂ« mĂ«tejshme me vaksinĂ«n pĂ«r tĂ«…

​Filloi vaksinimi, 88 vjeçari merr vaksinën antiCOVID-19

​Filloi vaksinimi, 88 vjeçari merr vaksinën antiCOVID-19

NĂ« QendrĂ«n e Vaksinimit nĂ« sallĂ«n “1 Tetori” nĂ« PrishtinĂ« sot ka nisur vaksinimi i personave mbi moshĂ«n 85 vjeç. Personi i parĂ« qĂ« e mori vaksinĂ«n antiCOVID-19 nĂ« KosovĂ« nga kjo kategori Ă«shtĂ« minatori…