1. Home
  2. Lajme

Category: Top Lajmi

Ligji i Pagave, paralajmërohen sërish protesta

Ligji i Pagave, paralajmërohen sërish protesta

Ligji i Pagave i cili pritet tĂ« hidhet nĂ« votim nĂ« ditĂ«t dhe javĂ«t nĂ« vijim, ka nxitur reagimet e shoqatave tĂ« ndryshme dhe organizatave, tĂ« cilat preken direkt nga ky Ligj. Ata madje kanĂ«…

Vranët dhe diell, ky është parashikimi i motit për sot

Vranët dhe diell, ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i KosovĂ«s ka njoftuar se sot do tĂ« mbajĂ« mot i vranĂ«t dhe me intervale me diell, ku temperaturat minimale do tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 2-5 gradĂ« Celsius, ndĂ«rsa maksimalet e ditĂ«s parashihen tĂ«…

Sveçla: Janë suspenduar katër zyrtarët policorë që po hetohen në rastin e gruas shtatzënë

Sveçla: Janë suspenduar katër zyrtarët policorë që po hetohen në rastin e gruas shtatzënë

Ministri i PunĂ«ve tĂ« Brendshme, Xhelal Sveçla ka thĂ«nĂ« Ă«shtĂ« zbatuar rekomandimi i Inspektoratit tĂ« PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s (IPK) pĂ«r katĂ«r zyrtarĂ«t policorĂ« nĂ«n dyshimin e veprave penale “KeqpĂ«rdorim i pozitĂ«s dhe autoritetit zyrtar” dhe…

Moti sot

Moti sot

Sokol Halili refuzoi të dorëzohet – Policia e Kosovës jep detajet e operacionit për arrestimin e tij

Sokol Halili refuzoi të dorëzohet – Policia e Kosovës jep detajet e operacionit për arrestimin e tij

Policia e KosovĂ«s pĂ«rmes njĂ« komunikate pĂ«r media ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur se pĂ«rmes hetimeve intensive kishte arritur qĂ« sot rreth orĂ«s 13:45 tĂ« lokalizonte vendndodhjen e Sokol Halilit i cili po kĂ«rkohej si i…

Moti sot

Moti sot

Vrasja e dyfishtë në oborrin e QKUK-së, deklarohet prokuroria: I dyshuari ende në kërkim

Vrasja e dyfishtë në oborrin e QKUK-së, deklarohet prokuroria: I dyshuari ende në kërkim

 dyshuari, Sokol Halili pĂ«r vrasjen e ish-gruas sĂ« tij shtatzĂ«nĂ«, H.M, mbrĂ«mjen e sĂ« mĂ«rkurĂ«s nĂ« oborrin e KlinikĂ«s sĂ« GjinekologjisĂ« nĂ« QendrĂ«n Klinike Universitare tĂ« KosovĂ«s (QKUK) Ă«shtĂ« ende nĂ« kĂ«rkim nga Policia e…

​Sot pritet të votohet propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën

​Sot pritet të votohet propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën

Miratimi i vendimit pĂ«r liberalizimin e vizave pĂ«r KosovĂ«n pritet tĂ« jetĂ« sot (e mĂ«rkurĂ«) nĂ« rend dite nĂ« takimin e ambasadorĂ«ve tĂ« BE-sĂ«, nĂ« Bruksel. NĂ« takimin e kĂ«tij grupi, tĂ« njohur si Coreper,…