1. Home
  2. Lajme

Category: Top Lajmi

Ura mbi Drinin e Bardhë, kërkohet intervenim urgjent

Ura mbi Drinin e Bardhë, kërkohet intervenim urgjent

Pas disa pĂ«rpjekjeve tĂ« ekipit tonĂ« nĂ« lidhje me sanimin e problemeve tĂ« shkaktuara nĂ« urĂ«n mbi Drinin e BardhĂ«, kemi arritur qĂ« sot tĂ« sigurojmĂ« njĂ« pĂ«rgjigje me shkrim nga niveli qĂ«ndror por edhe…

Megaoperacion kundër trafikut të qenieve njerëzore në Shqipëri, lëshohen rreth 26 urdhër-arreste

Megaoperacion kundër trafikut të qenieve njerëzore në Shqipëri, lëshohen rreth 26 urdhër-arreste

NjĂ« operacion mbarĂ«kombĂ«tar Ă«shtĂ« zhvilluar nĂ« ShqipĂ«ri nga Drejtoria e PĂ«rgjithshme kundĂ«r trafikimit tĂ« qenieve njerĂ«zore dhe emigrantĂ«ve tĂ« paligjshĂ«m. Burime pĂ«r Euronews Albania bĂ«jnĂ« me dije se operacioni Ă«shtĂ« shtrirĂ« nĂ« disa qytete tĂ«…

Rohde: Sarrazin tregoi se çka duhet të bëjë Kosova për integrimet euroatlantike

Rohde: Sarrazin tregoi se çka duhet të bëjë Kosova për integrimet euroatlantike

Ambasadori i GjermanisĂ« nĂ« KosovĂ«, Jorn Rohde, ka njoftuar se vizita e tĂ« dĂ«rguarit tĂ« posaçëm tĂ« GjermanisĂ« pĂ«r Ballkanin PerĂ«ndimor, Manuel Sarrazin, nĂ« KosovĂ« tashmĂ« ka pĂ«rfunduar. PĂ«rmes njĂ« postimi nĂ« platformĂ«n ‘X”, Rohde…

Policia konfirmon shpërthimin me granatë dore, gjashtë vetura u dëmtuan

Policia konfirmon shpërthimin me granatë dore, gjashtë vetura u dëmtuan

NjĂ« shpĂ«rthim ka ndodhur mĂ«ngjesin e sotĂ«m nĂ« lagjen e njohur si tĂ« Universitetit nĂ« PrishtinĂ«, ku gjashtĂ« vetura janĂ« dĂ«mtuar. ZĂ«dhĂ«nĂ«si i PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s, Agron Borovci konfirmoi pĂ«r Telegrafin rastin derisa tha se…

NĂ« FSK organizohet ‘Java NdĂ«rkombĂ«tare e KadetĂ«ve’

NĂ« FSK organizohet ‘Java NdĂ«rkombĂ«tare e KadetĂ«ve’

Sot mbahet aktiviteti ‘Java NdĂ«rkombĂ«tare e KadetĂ«ve” nĂ« objektin e AkademisĂ« sĂ« Mbrojtjes nĂ« KazermĂ«n “Adem Jashari” nĂ« PrishtinĂ«. “PĂ«rveç kadetĂ«ve tĂ« ForcĂ«s sĂ« SigurisĂ« sĂ« KosovĂ«s pjesĂ« e kĂ«tij aktiviteti gjatĂ« kĂ«saj jave do…

Sot shqyrtohet Projektligji për tekste shkollore

Sot shqyrtohet Projektligji për tekste shkollore

Sot duke filluar nga ora 10:00 mblidhet Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport. Arsyeja është shqyrtimi i Projektligjit për tekste shkollore. Mbledhja mbahet në Kuvendin e Kosovës.

Pse është i rëndësishëm regjistrimi i popullsisë?

Pse është i rëndësishëm regjistrimi i popullsisë?

“A ishin te ti pĂ«r regjistrim?”, “sa zgjati procedura?”, “çfarĂ« pyetjesh patĂ«n?” – kĂ«to janĂ« vetĂ«m disa prej copĂ«zave tĂ« muhabeteve qĂ« po bĂ«hen ditĂ«ve tĂ« fundit nĂ« lidhje me regjistrimin e popullsisĂ«, tĂ« ekonomive…

​Kurti kĂ«rkon zbatimin e marrĂ«veshjes pĂ«r lĂ«vizjen me ID kartĂ« mes KosovĂ«s dhe BosnjĂ«s

​Kurti kĂ«rkon zbatimin e marrĂ«veshjes pĂ«r lĂ«vizjen me ID kartĂ« mes KosovĂ«s dhe BosnjĂ«s

Kryeministri i RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s, Albin Kurti, priti nĂ« takim pĂ«rfaqĂ«suesin e posaçëm tĂ« GjermanisĂ« pĂ«r Ballkanin PerĂ«ndimor, Manuel Sarrazin, tĂ« shoqĂ«ruar nga Ambasadori i GjermanisĂ« nĂ« KosovĂ«, Jorn Rohde. PĂ«rgatitjet pĂ«r samitin e kĂ«tij…

VazhdojnĂ« pakĂ«naqĂ«sitĂ« e qytetarĂ«ve pĂ«r gjendjen e rrugĂ«s “DĂ«rgut Vokshi”

VazhdojnĂ« pakĂ«naqĂ«sitĂ« e qytetarĂ«ve pĂ«r gjendjen e rrugĂ«s “DĂ«rgut Vokshi”

PĂ«r vonesa nĂ« rregullimin e infrastrukturĂ«s rrugore kanĂ« edhe banorĂ«t e rrugĂ«s “DĂ«rgut Vokshi”. Ata thonĂ« se punimet ka kohĂ« qĂ« kanĂ« filluar por ende nuk e kanĂ« tĂ« qartĂ« se kur mund tĂ« pĂ«rfundojĂ«…

Elezi: Vendosja e kamerave vëzhguese në hapësirat brenda vendvotimit bëhet me qëllim të garantimit të sigurisë

Elezi: Vendosja e kamerave vëzhguese në hapësirat brenda vendvotimit bëhet me qëllim të garantimit të sigurisë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve Ă«shtĂ« deklaruar lidhur me vendimin e kĂ«tij institucioni pĂ«r vendosjen e kamerave nĂ« vendvotime pĂ«r procesin e votimit mĂ« 21 prill nĂ« komunat e veriut tĂ« KosovĂ«s apo nĂ« proceset e…