1. Home
  2. Lajme

Category: Top Lajmi

​25 vjet nga beteja e Zhegocit

​25 vjet nga beteja e Zhegocit

NĂ« agun e 15 prillit 1999, forcat serbe ia mĂ«synĂ« Zhegocit me njĂ« arsenal tĂ« paparĂ« ndonjĂ«herĂ«. Ishte ora 05:30 kur kolona tĂ« shumta ushtarĂ«sh dhe arsenal i shumtĂ« ushtarak serb rrethuan fshatin nga tĂ«…

Kurti bën homazhe në përkujtim të masakrës së Studenicës dhe Llashticës

Kurti bën homazhe në përkujtim të masakrës së Studenicës dhe Llashticës

Kryeministri Albin Kurti do tĂ« bĂ«jĂ« sot homazhe nĂ« pĂ«rkujtim tĂ« MasakrĂ«s nĂ« StudenicĂ« dhe MasakrĂ«s nĂ« LlashticĂ«. Sipas njoftimit tĂ« ZyrĂ«s sĂ« Kryeministrit, Kurti do tĂ« shkojĂ« pĂ«r homazhe nĂ« StudenicĂ« tĂ« Istogut, nĂ«…

Ministrja Gërvalla ka një thirrje për mërgatën

Ministrja Gërvalla ka një thirrje për mërgatën

Republika e KosovĂ«s ka nisur regjistrimin online tĂ« DiasporĂ«s nĂ« kuadĂ«r tĂ« Procesit tĂ« Regjistrimit tĂ« PopullsisĂ«, Ekonomive Familjare dhe Banesave, kjo me qĂ«llim qĂ« edhe diaspora si pjesĂ« e pandashme e KosovĂ«s tĂ« marrĂ«…

Policia shqiptoi 15 mijë gjoba për tetë ditë

Policia shqiptoi 15 mijë gjoba për tetë ditë

Policia e KosovĂ«s ka njoftuar se nga tre prilli deri mĂ« 11 prill, ka shqiptuar 15 mijĂ« e 347 gjoba. Me hyrjen nĂ« fuqi tĂ« ligjit tĂ« ri pĂ«r rregullat e trafikut rrugor, Policia ka…

​Moti pĂ«r sot

​Moti pĂ«r sot

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 26°C.

Ura mbi Drinin e Bardhë, kërkohet intervenim urgjent

Ura mbi Drinin e Bardhë, kërkohet intervenim urgjent

Pas disa pĂ«rpjekjeve tĂ« ekipit tonĂ« nĂ« lidhje me sanimin e problemeve tĂ« shkaktuara nĂ« urĂ«n mbi Drinin e BardhĂ«, kemi arritur qĂ« sot tĂ« sigurojmĂ« njĂ« pĂ«rgjigje me shkrim nga niveli qĂ«ndror por edhe…

Megaoperacion kundër trafikut të qenieve njerëzore në Shqipëri, lëshohen rreth 26 urdhër-arreste

Megaoperacion kundër trafikut të qenieve njerëzore në Shqipëri, lëshohen rreth 26 urdhër-arreste

NjĂ« operacion mbarĂ«kombĂ«tar Ă«shtĂ« zhvilluar nĂ« ShqipĂ«ri nga Drejtoria e PĂ«rgjithshme kundĂ«r trafikimit tĂ« qenieve njerĂ«zore dhe emigrantĂ«ve tĂ« paligjshĂ«m. Burime pĂ«r Euronews Albania bĂ«jnĂ« me dije se operacioni Ă«shtĂ« shtrirĂ« nĂ« disa qytete tĂ«…

Rohde: Sarrazin tregoi se çka duhet të bëjë Kosova për integrimet euroatlantike

Rohde: Sarrazin tregoi se çka duhet të bëjë Kosova për integrimet euroatlantike

Ambasadori i GjermanisĂ« nĂ« KosovĂ«, Jorn Rohde, ka njoftuar se vizita e tĂ« dĂ«rguarit tĂ« posaçëm tĂ« GjermanisĂ« pĂ«r Ballkanin PerĂ«ndimor, Manuel Sarrazin, nĂ« KosovĂ« tashmĂ« ka pĂ«rfunduar. PĂ«rmes njĂ« postimi nĂ« platformĂ«n ‘X”, Rohde…

Policia konfirmon shpërthimin me granatë dore, gjashtë vetura u dëmtuan

Policia konfirmon shpërthimin me granatë dore, gjashtë vetura u dëmtuan

NjĂ« shpĂ«rthim ka ndodhur mĂ«ngjesin e sotĂ«m nĂ« lagjen e njohur si tĂ« Universitetit nĂ« PrishtinĂ«, ku gjashtĂ« vetura janĂ« dĂ«mtuar. ZĂ«dhĂ«nĂ«si i PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s, Agron Borovci konfirmoi pĂ«r Telegrafin rastin derisa tha se…

NĂ« FSK organizohet ‘Java NdĂ«rkombĂ«tare e KadetĂ«ve’

NĂ« FSK organizohet ‘Java NdĂ«rkombĂ«tare e KadetĂ«ve’

Sot mbahet aktiviteti ‘Java NdĂ«rkombĂ«tare e KadetĂ«ve” nĂ« objektin e AkademisĂ« sĂ« Mbrojtjes nĂ« KazermĂ«n “Adem Jashari” nĂ« PrishtinĂ«. “PĂ«rveç kadetĂ«ve tĂ« ForcĂ«s sĂ« SigurisĂ« sĂ« KosovĂ«s pjesĂ« e kĂ«tij aktiviteti gjatĂ« kĂ«saj jave do…