1. Home
  2. Lajme

Category: Top Lajmi

Moti për sot

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i KosovĂ«s njofton se moti sot nĂ« vendin tonĂ« do tĂ« jetĂ« me diell dhe vranĂ«sira tĂ« shpĂ«rndara. VranĂ«sirat parashihen kryesisht gjatĂ« relievit malor. Sipas IHMK-sĂ«, temperaturat minimale do tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 15-19…

Sulmi në Banjskë, Sveçla: Kemi informata që Vuçiç ishte drejtpërdrejtë i përfshirë në trajnimin e këtij grupi

Sulmi në Banjskë, Sveçla: Kemi informata që Vuçiç ishte drejtpërdrejtë i përfshirë në trajnimin e këtij grupi

Ministri i BrendshĂ«m i KosovĂ«s, Xhelal Sveçla, Ă«shtĂ« shprehur se autoritetet kosovare kanĂ« prova se presidenti i SerbisĂ«, AleksandĂ«r Vuçiç, ka qenĂ« drejtpĂ«rdrejtĂ« i pĂ«rfshirĂ« nĂ« trajnimin e grupit terrorist qĂ« kreu sulmin nĂ« BanjskĂ«…

Të përfshirë ushtarët amerikanë, anglezë, finlandezë, polakë e të tjerë, KFOR jep detaje për stërvitjen në kampin e Novosellës

Të përfshirë ushtarët amerikanë, anglezë, finlandezë, polakë e të tjerë, KFOR jep detaje për stërvitjen në kampin e Novosellës

Forcat e NATO-s nĂ« KosovĂ« kanĂ« publikuar pamje nga stĂ«rvitjet e ushtarĂ«ve letonezĂ«, norvegjezĂ«, anglezĂ«, danezĂ«, finlandezĂ« dhe polakĂ« tĂ« caktuar nĂ« KomandĂ«n Rajonale nĂ« Lindje tĂ« misionit tĂ« KFOR-it tĂ« udhĂ«hequr nga NATO. “Spur…

Kjo është gjendja në pikat kufitare

Kjo është gjendja në pikat kufitare

BashkatdhetarĂ« tĂ« shumtĂ« kanĂ« nisur tĂ« vijnĂ« pĂ«r pushime nĂ« KosovĂ«. TĂ« dhĂ«nat e fundit nga Qendra KombĂ«tare pĂ«r Menaxhim Kufitar tregojnĂ« se nĂ« pikat kufitare nuk raportohet pĂ«r kolona dhe se hyrja nĂ« KosovĂ«…

Sot lansohet ‘Dritarja pĂ«r Investime tĂ« DiasporĂ«s’

Sot lansohet ‘Dritarja pĂ«r Investime tĂ« DiasporĂ«s’

Sot do tĂ« bĂ«het lansimi i “Dritares pĂ«r Investime tĂ« DiasporĂ«s” organizuar nga Ministria e Financave, PunĂ«s dhe Transfereve dhe Fondi Kosovar pĂ«r Garanci Kreditore nĂ« partneritet me projektin e AgjencisĂ« pĂ«r Zhvillim NdĂ«rkombĂ«tar tĂ«…

Drejtori i Shërbimit Korrektues tregon kohën e arratisjes të Faton Hajrizit nga burgu

Drejtori i Shërbimit Korrektues tregon kohën e arratisjes të Faton Hajrizit nga burgu

Drejtori i ShĂ«rbimit Korrektues tĂ« KosovĂ«s, Ismal Dibrani ka thĂ«nĂ« se Faton Hajrizi Ă«shtĂ« larguar pas orĂ«s njĂ« tĂ« mesnatĂ«s sĂ« 6 korrikut tĂ« kĂ«tij viti. Dibrani nuk ka shpalosur detaje tĂ« tjera pĂ«r mĂ«nyrĂ«n…

Osmani sot ia dorëzon flamurin ekipit olimpik të Kosovës

Osmani sot ia dorëzon flamurin ekipit olimpik të Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani do tĂ« organizojĂ« sot ceremoninĂ« e dorĂ«zimit tĂ« flamurit pĂ«r ekipin olimpik tĂ« KosovĂ«s. Ky ekip do tĂ« udhĂ«tojĂ« kĂ«tĂ« muaj nĂ« Paris tĂ« FrancĂ«s ku do tĂ« zhvillohet edicioni i radhĂ«s…

Ligji për Punësimin e Personave me Aftësi të Kufizuara, nuk respektohet nga sektori privat

Ligji për Punësimin e Personave me Aftësi të Kufizuara, nuk respektohet nga sektori privat

Ligji pĂ«r AftĂ«sim, RiaftĂ«sim Profesional dhe PunĂ«sim tĂ« Personave me AftĂ«si tĂ« Kufizuara, nuk po gjen zbatim nĂ« kompanitĂ« private. NĂ« mesin e rreth 800 gjobave qĂ« janĂ« shqiptuar pĂ«r gjashtĂ« muaj, Inspektorati Qendror i…

Kurti për masakrën e Poklekut: Ai hi i mbledhur, ai varr i përbashkët është dëshmi e gjenocidit të Serbisë

Kurti për masakrën e Poklekut: Ai hi i mbledhur, ai varr i përbashkët është dëshmi e gjenocidit të Serbisë

Kryeministri Albin Kurti ka bĂ«rĂ« thirrje edhe njĂ« herĂ« nga institucionet e drejtĂ«sisĂ« qĂ« tĂ« punojnĂ« pĂ«r viktimat e luftĂ«s. Ai kĂ«shtu u shpreh derisa ka marrĂ« pjesĂ« nĂ« promovimin e librit pĂ«r MasakrĂ«n e…

Ministria e Infrastrukturës ndalon qarkullimin e automjeteve me peshë më të madhe se 7.5T

Ministria e Infrastrukturës ndalon qarkullimin e automjeteve me peshë më të madhe se 7.5T

Temperatura tĂ« larta kanĂ« pĂ«rfshirĂ« vendin tonĂ« pĂ«r gjatĂ« kĂ«tyre ditĂ«ve. PĂ«r shkak tĂ« motit tĂ« nxehtĂ«, Ministria e InfrastrukturĂ«s ka ndaluar qarkullimin nĂ« autoudhĂ«, rrugĂ« nacionale dhe rajonale pĂ«r tĂ« gjitha automjetet e transportit…