Lirohet nga paraburgimi kosovari që shoqëronte sulmuesin e Vjenës për të blerë municion

Lirohet nga paraburgimi kosovari që shoqëronte sulmuesin e Vjenës për të blerë municion

23 vjeçari kosovar e kishte shoqĂ«ruar Kujtim F., i njohur si atentatori i VjenĂ«s, pĂ«r tĂ« blerĂ« municion nĂ« Sllovaki UdhĂ«timi i Kujtim F. pĂ«r nĂ« Sllovaki u konsiderua si njĂ« nga dĂ«shmitĂ« kyçe tĂ«…

Vetëm nëntë pacientë po trajtohen për Covid-19 në ShSKUK

Vetëm nëntë pacientë po trajtohen për Covid-19 në ShSKUK

ShĂ«rbimi Spitalor, Klinik, Universitar i KosovĂ«s ka njoftuar se nĂ«ntĂ« pacientĂ« tĂ« konfirmuar me Covid-19 janĂ« duke u trajtuar nĂ« QKUK dhe nĂ« spitalet e pĂ«rgjithshme. NĂ« trajtim janĂ« edhe 11 pacientĂ« qĂ« e kanĂ«…

GĂ«rvalla pĂ«r qĂ«ndrimin e SerbisĂ«: S’mund tĂ« ulesh nĂ« dy karrige, edhe me EvropĂ«n edhe me RusinĂ«

GĂ«rvalla pĂ«r qĂ«ndrimin e SerbisĂ«: S’mund tĂ« ulesh nĂ« dy karrige, edhe me EvropĂ«n edhe me RusinĂ«

Ministrja e PunĂ«ve tĂ« Jashtme tĂ« KosovĂ«s dhe DiasporĂ«s, Donika GĂ«rvlla tha se Serbia ende nuk e ka bĂ«rĂ« tĂ« qartĂ« qĂ«ndrimin e saj ndaj luftĂ«s nĂ« UkrainĂ«. Sipas saj, ‘sot nuk mund tĂ« ulesh…

Kërkohet intensifikim i përpjekjeve për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Kërkohet intensifikim i përpjekjeve për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Institucioneve tĂ« KosovĂ«s iu kĂ«rkohet tĂ« intensifikojnĂ« pĂ«rpjekjet pĂ«r anĂ«tarĂ«sim nĂ« KĂ«shillin e EvropĂ«s. Pas pĂ«rjashtimit tĂ« RusisĂ«, pĂ«rfshirja e KosovĂ«s nĂ« kĂ«tĂ« institucion evropian po shihet i mundshĂ«m edhe pĂ«r shkak tĂ« plotĂ«simit tĂ«…

Manchester United do e konfirmojë trajnerin e ri para prillit

Manchester United do e konfirmojë trajnerin e ri para prillit

Manchester United Ă«shtĂ« i vendosur tĂ« shpallĂ« trajnerin e ri deri nĂ« fund tĂ« prillit, me klubin qĂ« punon pĂ«r tĂ« siguruar kandidatin e duhur. Trajneri i pĂ«rkohshĂ«m Ralf Rangnick do tĂ« largohet pĂ«r ardhjen…

Ambasadori ukrainas: S’kemi ndryshuar qĂ«ndrim pĂ«r KosovĂ«n

Ambasadori ukrainas: S’kemi ndryshuar qĂ«ndrim pĂ«r KosovĂ«n

Ukraina siç duket nuk e ka ndĂ«rmend ta njoh KosovĂ«n, ani pse shteti mĂ« i ri nĂ« EvropĂ« i ka dhĂ«nĂ« pĂ«rkrahje kundĂ«r RusisĂ«. KĂ«tĂ« e ka konfirmuar ambasadori ukrainas nĂ« Beograd, Oleksander Aleksandrovich. Ai…

Pastrimi i imazhit, diktatorët fshehin realitetin e errët nëpërmjet sportit

Pastrimi i imazhit, diktatorët fshehin realitetin e errët nëpërmjet sportit

Tanket ruse, hynĂ« nĂ« UkrainĂ« tĂ« paprovokuar. Kjo shkelje e ligjeve ndĂ«rkombĂ«tare nga Rusia, nuk ishte diçka e re. PĂ«r anashkalimin e rregullave mund tĂ« kujtojmĂ« olimpiadĂ«n e fundit, si njĂ« copĂ«z tĂ« vogĂ«l e…

Ish-zyrtarja e NATO-s: Nuk ka gjasa që Rusia të ketë sukses në Kiev

Ish-zyrtarja e NATO-s: Nuk ka gjasa që Rusia të ketë sukses në Kiev

Ish-zĂ«vendĂ«s sekretarja e pĂ«rgjithshme e NATO-s, Rose Gottemoeller, Ă«shtĂ« skeptike se forcat ruse do tĂ« fitojnĂ« shumĂ« sukses nĂ« njĂ« sulm ndaj kryeqytetit tĂ« UkrainĂ«s. NjĂ« kolonĂ« masive e forcave ruse tĂ« grumbulluar jashtĂ« Kiveit…

Nëntë raste të dhunës në familje brenda një dite në Kosovë

Nëntë raste të dhunës në familje brenda një dite në Kosovë

Sipas PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s gjatĂ« 24 orĂ«ve tĂ« fundit janĂ« raportuar nĂ«ntĂ« raste tĂ« dhunĂ«s nĂ« familje. Rastet e raportuara tĂ« dhunĂ«s nĂ« familje kanĂ« ndodhur nĂ« qytetet: PrishtinĂ«, FushĂ« KosovĂ«, PejĂ«, Deçan, KlinĂ«, Vushtrri…

Momenti kur forcat ruse rrëmbejnë kryebashkiakun e Melitopolit (VIDEO)

Momenti kur forcat ruse rrëmbejnë kryebashkiakun e Melitopolit (VIDEO)

Autoritetet ukrainase kanĂ« publikuar pamjet qĂ« tregonin momentin kur forcat ruse kapĂ«n kryebashkiakun e Melitopolit, njĂ« qytet nĂ« UkrainĂ«n juglindore qĂ« ra nĂ«n kontrollin rus gjatĂ« pushtimit. Ministria e Jashtme e UkrainĂ«s akuzoi RusinĂ« pĂ«r…