Edhe pse e vaksinuar gazetarja e njohur infektohet me Covid-19

Edhe pse e vaksinuar gazetarja e njohur infektohet me Covid-19

Catt Sadler aktualisht po lufton me koronavirusin. Ish gazetarja e E! News, hyri në Instagram për të zbuluar se ajo është infektuar me COVID-19, pavarësisht se është vaksinuar plotësisht. “Kjo është e rëndësishme!. Jam plotësisht…

Sot dita më e nxehtë e javës

Sot dita më e nxehtë e javës

Mot i nxehtë dhe me vapë do të vazhdojë të mbajë edhe gjatë së mërkurës e së enjtes. Të mërkurën pritet të jetë maksimumi i temperaturave gjatë kësaj jave, ku merkuri në termometër parashihet të…

Ministrja Hajdari: Qeveria po përgatitet për masat e reciprocitetit ndaj Serbisë

Ministrja Hajdari: Qeveria po përgatitet për masat e reciprocitetit ndaj Serbisë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka thënë se nuk do të largohen nga premtimi që kanë dhënë për reciprocitetin dhe se kanë filluar përgatitjen për masat e reciprocitetit ndaj Serbisë. “Ne, përpos…

Sot do të mblidhen pesë komisione parlamentare

Sot do të mblidhen pesë komisione parlamentare

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në pesë komisione të ndryshme parlamentare. Komisioni për Integrime Evropiane do të shqyrtojë Projektligjin për ratifikimin e “Marrëveshjes Financiare për IPA 2020, ndërmjet Republikës së Kosovës…

108 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

108 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Rastet aktive me COVID-19 vazhdojnë të bien në Kosovë. Sipas raportit të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, në nivel vendi janë vetëm 108 raste aktive me COVID-19. Të martën është raportuar se gjatë 24 orëve…

Sot pritet të merret vendimi i zgjatjes së orarit të gastronomisë

Sot pritet të merret vendimi i zgjatjes së orarit të gastronomisë

Oda e Hotelierisë ka bërë të ditur se nga Ministria e Shëndetësisë i kanë njoftuar për zgjatjen e orarit të punës në gastronomi deri në orën 01:00 pas mesnate. Deri në këtë kohë do të…

Moti sot

Moti sot

Mot i nxehtë dhe me vapë do të vazhdojë të mbajë edhe gjatë së mërkurës e së enjtes. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot (e mërkurë) pritet të jetë maksimumi i temperaturave gjatë kësaj jave,…

Aksident trafiku me dëme materiale në afërsi të urës së Taliqit (FOTO)

Aksident trafiku me dëme materiale në afërsi të urës së Taliqit (FOTO)

Mbrëmjen e sotme ka ndodhur një aksident trafiku me dëme materiale në afërsi të urës së Taliqit, në Gjakovë. Policia ka dalur në vendin e ngjarjes. Sipas policisë në aksident janë përfshirë dy automjete dhe…

1 milion francezë vaksinohen, mjafton një paralajmërim i Macron

1 milion francezë vaksinohen, mjafton një paralajmërim i Macron

Brenda një ditë të vetme rreth 1 milion persona në Francë u regjistruan për t’u vaksinuar kundër koronavirusit, pasi presidenti bëri thirrje për të shpëtuar, siç u shpreh ai, pushimet verore dhe ekonominë franceze. Sipas…

Jahja Kokaj i VV-së synon ta nis një raketë në hapësirë gjatë Qeverisjes së Kurtit

Jahja Kokaj i VV-së synon ta nis një raketë në hapësirë gjatë Qeverisjes së Kurtit

Deputeti i Vetëvendosjes, Jahja Kokaj ka thënë se gjatë qeverisjes së Albin Kurti planifikon që të nis një reketë në hapësirë. Ai këtë deklaratë e ka bërë në emisionin “Natë Vere” në T7. Kokaj ka…