WhatsAppi vazhdon me ndryshime

Është bërë shumë përpjekje për të përmirësuar WhatsAppin gjatë muajve të fundit. Në përpjekjen e fundit, aplikacioni tani pritet të ndryshojë mënyrën e renditjes së kontakteve.

Sipas WABetaInfo, renditja së shpejti do të bazohet në popullaritetin dhe rëndësinë e kontakteve.

Në mënyrë të veçantë, përdoruesit kanë më shumë gjasa të shohin postime të reja në WhatsApp nga ata me të cilët flasin më shpesh dhe së fundmi.

Në përgjithësi, ky ndryshim nuk do të prekë përdoruesit që shohin të gjitha postimet në të njëjtën kohë, ndërsa do të thjeshtojë përvojën për ata që bisedojnë vetëm me disa njerëz.

Përditësimi aktualisht është i disponueshëm për testuesit beta dhe nuk dihet se kur do të dalë në treg globalisht./Koha.net

Read Previous

​Bie me të madhe interesimi për lexim, autorët: Teknologjia konkurrenti më i fuqishëm i librit

Read Next

Zidane bën një parashikim të madh për karrierën e Mbappes në Real Madrid