Ambasada e SHBA-ve: Të gjithë personat e shpërngulur kanë të drejtë të kthehen në shtëpitë e tyre

Ambasada e SHBA-ve: Të gjithë personat e shpërngulur kanë të drejtë të kthehen në shtëpitë e tyre

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë u ka bërë thirrje ministrave dhe kryetarëve që të lënë politikën anash dhe të ofrojnë ambient të sigurtë për të gjithë kosovarët. Përmes rrjetit Twitter, ambasada potencon se…

​Vitia thotë se vdekjet e dyshimta në Deçan nuk lidhen me helmim

​Vitia thotë se vdekjet e dyshimta në Deçan nuk lidhen me helmim

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia thotë se dy raste e vdekjes në Deçan nuk kanë të bëjnë me helmimet e fundit që kanë ndodhur në këtë komunë. Këto deklarata Vitia i bëri në Komunën e…

Kthimi i Dragica Gashiq në Gjakovë, Petkoviq i ofron ndihmë financiare 300 mijë dinarë

Kthimi i Dragica Gashiq në Gjakovë, Petkoviq i ofron ndihmë financiare 300 mijë dinarë

E ashtuquajtura Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë i ka ofruar ndihmë financiare të kthyeres në Gjakovë Dragica Gashiq në shumën e 300 mijë dinarëve. Gashiqit poashtu i është ofruar edhe një vend pune.…

Vitia: Vdekjet e dyshimta në Deçan nuk lidhen me helmimin e ujit

Vitia: Vdekjet e dyshimta në Deçan nuk lidhen me helmimin e ujit

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia thotë se dy raste e vdekjes në Deçan nuk kanë të bëjnë me helmimet e fundit që kanë ndodhur në këtë komunë. Këto deklarata Vitia i bëri në Komunën e…

Kurti: Mund të jetojmë edhe pa njohjen e Serbisë, s’paguajmë asgjë për të

Kurti: Mund të jetojmë edhe pa njohjen e Serbisë, s’paguajmë asgjë për të

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se shteti i Kosovës mund të vazhdojë së funksionuari edhe nëse nuk njihet nga Serbia dhe se qeveria e udhëhequr nga ai nuk pranon të paguajë as me…

​Deçani shpall gjendjen emergjente

​Deçani shpall gjendjen emergjente

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, pas gjendjes së krijuar të helmimit të qytetarëve që dyshohet të ketë ardhur nga uji i pijes, mori vendim për shpalljen e gjendjes emergjente në tërë territorin e…

Deliu: Kurti të mos bredh nëpër ishujt grekë, të interesohet për qytetarët e Kosovës

Deliu: Kurti të mos bredh nëpër ishujt grekë, të interesohet për qytetarët e Kosovës

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti pas helmimit të rreth 900 qytetarëve në Deçan. Ajo ka thënë se Kurti nuk duhet të bredh nëpër ishujt grek por të interesohet për qytetarët…

Situata me helmimin e qytetarëve, ministri Vitia shkon në Deçan

Situata me helmimin e qytetarëve, ministri Vitia shkon në Deçan

Komuna e Deçanit e ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pas dyshimit për helmim të 900 qytetarët të kësaj komune. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tashmë gjendet në komunën e Deçanit ku do të takohet me…

Njësia e Forcës së Sigurisë “EOD” ka përfunduar me sukses demolimin e një mjeti të dyshuar në Lugbunar

Njësia e Forcës së Sigurisë “EOD” ka përfunduar me sukses demolimin e një mjeti të dyshuar në Lugbunar

Komuna e Gjakovës në një status në rrjetin social në facebook ka njoftuar se: Njësia e Forcës së Sigurisë “EOD” në bashkëpunim me Drejtorinë për Mbrojtje dhe Shpëtim ka përfunduar me sukses demolimin e një…

Mbrëmja e maturës e Gjimnazit “Hajdar Dushi”

Mbrëmja e maturës e Gjimnazit “Hajdar Dushi”

Plot sharm dhe  elegancë. Janë këta nxënësit e gjimnazit ‘’Hajdar Dushi’’ në Gjakovë të cilët u mblodhën për të kremtuar natën që mbahet në mend për gjithësecilin, maturën. Me fustana glamuroz vajzat ishin plotë sharm…