Arrestohet një shtetase e Shqipërisë, dyshohet për trafikim

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetase të Shqipërisë në Prishtinë, pasi dyshohet se është marrë me trafikim njerëzish.

“Është arrestuar e dyshuara femër shtetase e Shqipërisë, nën dyshimin se e njëjta ka kryer veprën penale të cekur si dhe është identifikuar një viktimë e supozuar e trafikimit”, thuhet në njoftim e policisë.

Me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajte. /RTK/

Read Previous

Aplikimi i kartonit blu, Klopp: Çfarë janë këto rregulla?

Read Next

Trump zotohet të shfuqizojë kufizimet për armët nëse fiton zgjedhjet