Youtube e ka lansuar sot versionin e saj të ri të lidhjes Live. Ky version vije pak javë pasi të njëjtën gjë e bëri Instagrami. 

Mjafton të keni llogari në Youtube për tu futur live nga vendi i ngjarjes. 

SuperChat quhet mënyra e bisedës live ku lejohen edhe komentet e tjera.

Javën e kaluar ka qarkulluar një informatë sipas të cilës thuhej se konferenca e Google, I/O Developer Conference, do të mbahet mes datave 17 dhe 19 mars. Tani, data është konfirmuar nga drejtori ekzekutiv i kompanisë, Sundar Pichai, i cili i ka sjellur datat e sakta përmes një postimi në Twitter.

“Është e vërtetë, konferenca I/O do të mbahet mes datave 17 dhe 19 mars. Shihemi në 110 ditë.” – thuhet në postimin e tij.

Në këtë konferencë pritet që Google të sjell detaje mbi versionin e ri të sistemit operativ Android OS. Për të kuptuar më qartë se çka ka ndërmend të sjell Google, mbetet të shihet në ditët e ardhshme.

marketing
A ju pelqen faqja jone e re?