1. Home
  2. Lajme

Category: Vendore

​Sot pritet takimi i Kurtit me veteranĂ«t

​Sot pritet takimi i Kurtit me veteranĂ«t

Takimi i kryeministrit Albin Kurti me veteranĂ«t e UÇK-sĂ« pritet tĂ« ndodh sot. Ishte kryeministri Kurti qĂ« nĂ«pĂ«rmjet njĂ« kĂ«rkese tĂ« siguruar nga KosovaPress, edhe zyrtarisht ka kĂ«rkuar takim me veteranĂ«t, ku do tĂ« diskutohet…

​74 raste aktive me COVID-19

​74 raste aktive me COVID-19

Aktualisht janĂ« 74 raste aktive me COVID-19 nĂ« KosovĂ«. NĂ« 24 orĂ«t e fundit janĂ« shĂ«nuar 17 raste tĂ« reja tĂ« infektimit me koronavirus, ndĂ«rsa nuk Ă«shtĂ« raportuar pĂ«r asnjĂ« rast tĂ« vdekjes. Ministria e…

​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Sot do tĂ« mbajĂ« mot me diell dhe vranĂ«sira tĂ« cilat gjatĂ« ditĂ«s parashihen tĂ« shoqĂ«rohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh. Reshje tĂ« intensitetit mesatar parashihen tĂ« shtrihen pĂ«r gjatĂ« relievit malor, kryesisht nĂ«…

KESCO tregon si do të llogariten faturat e rrymës për këtë muaj

KESCO tregon si do të llogariten faturat e rrymës për këtë muaj

Pas vendimit tĂ« GjykatĂ«s Supreme, e cila ndryshoi aktvendimet e Apelit dhe Themelores, KESCO ka njoftuar se konsumatorĂ«t do tĂ« faturohen me tarifat e shtrenjta. Lajmin e ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur vetĂ« KESCO, pĂ«rmes njĂ«…

Kelmendi: Jemi duke punuar që të përmirësohen shërbimet e sistemit prokurorial

Kelmendi: Jemi duke punuar që të përmirësohen shërbimet e sistemit prokurorial

Ushtruesi i detyrĂ«s sĂ« Kryeprokurorit tĂ« Shtetit, Besim Kelmendi, ka marrĂ« pjesĂ« nĂ« prezantimin e analizĂ«s pĂ«r reformĂ«n e administratĂ«s sĂ« shĂ«rbimit prokurorial, tĂ« organizuar nga Projekti EUKOJUST. GjatĂ« fjalĂ«s sĂ« tij para tĂ« pranishmĂ«ve,…

​BE mbĂ«shtet shoqĂ«rinĂ« civile tĂ« KosovĂ«s dhe organizatat mediale

​BE mbĂ«shtet shoqĂ«rinĂ« civile tĂ« KosovĂ«s dhe organizatat mediale

BE-ja nĂ« KosovĂ« nisi sot nĂ« PrishtinĂ« njĂ« ngjarje dyditore qĂ« do tĂ« mbĂ«shtesĂ« mĂ« shumĂ« se 20 organizata tĂ« shoqĂ«risĂ« civile (OSHC) dhe mediatike pĂ«r tĂ« kontaktuar publikun dhe pĂ«r tĂ« rritur ndĂ«rgjegjĂ«simin pĂ«r…

Vdes njeriu robot – britaniku 64-vjeçar ishte ‘cyborgu’ i parĂ« i plotĂ« nĂ« botĂ«

Vdes njeriu robot – britaniku 64-vjeçar ishte ‘cyborgu’ i parĂ« i plotĂ« nĂ« botĂ«

NjĂ« shkencĂ«tar britanik, i cili u bĂ« ‘cyborgu’ i parĂ« i plotĂ« nĂ« botĂ« nĂ« njĂ« pĂ«rpjekje pĂ«r tĂ« kapĂ«rcyer çrregullimin e tij, ka vdekur nĂ« moshĂ«n 64-vjeçare. Sipas medieve tĂ« huaja, pĂ«rcjell Telegrafi, Peter…

Krasniqi: Kryesia e veteranëve është politizuar

Krasniqi: Kryesia e veteranëve është politizuar

Deputeti i LĂ«vizjes VetĂ«vendosje, Gani Krasniqi nĂ« fjalĂ«n para deputetĂ«ve foli pĂ«r organizatĂ«n e veteranĂ«ve tĂ« luftĂ«s. Krasniqi Ă«shtĂ« shprehur se kjo organizatĂ« ka pranuar qĂ« tĂ« politizohet. ‘UnĂ« do tĂ« flas si veteran, bindja…

Franca konfirmon se më 23 qershor diskutohet heqja e vizave për Kosovën

Franca konfirmon se më 23 qershor diskutohet heqja e vizave për Kosovën

MPJ franceze ka publikuar njĂ« pĂ«rgjigje tĂ« saj rreth çështjes sĂ« liberalizimit tĂ« vizave pĂ«r KosovĂ«n nga konferenca pĂ«r media qĂ« kanĂ« mbajtur zyrtarĂ«t nĂ« Paris. BĂ«het e ditur se kjo temĂ« do tĂ« diskutohet…

Gjykata Supreme ndryshon vendimin e Apelit, rryma do të faturohet me tarifa të reja

Gjykata Supreme ndryshon vendimin e Apelit, rryma do të faturohet me tarifa të reja

Gjykata Supreme ka aprovuar kĂ«rkesĂ«n pĂ«r rishqyrtim tĂ« jashtĂ«zakonshĂ«m tĂ« ZyrĂ«s sĂ« Rregullatorit tĂ« EnergjisĂ« (ZRRE) pĂ«r vendimet e GjykatĂ«s sĂ« Apelit dhe asaj tĂ« Themelores pĂ«r pezullimin e vendimit pĂ«r faturimin e rrymĂ«s me…