1. Home
  2. Lajme

Category: Vendore

Vitia: Procesi i vaksinimit antiCOVID-19 fillon nesër. Ja kush do vaksinohen të parët

Vitia: Procesi i vaksinimit antiCOVID-19 fillon nesër. Ja kush do vaksinohen të parët

Me kĂ«rkesĂ« tĂ« Ministrit tĂ« ShĂ«ndetĂ«sisĂ«, Arben Vitia, Ă«shtĂ« mbajtur njĂ« takim virtuar me kĂ«shillin e kryetarĂ«ve tĂ« komunave nĂ« lidhje me koordinimin dhe procesin e fillimit tĂ« vaksinimit pasĂ« arritjes sĂ« kontingjentit tĂ« parĂ«…

ShSKUK: 917 pacientë të hospitalizuar, 753 të konfirmuar me COVID

ShSKUK: 917 pacientë të hospitalizuar, 753 të konfirmuar me COVID

NĂ« klinikat COVID tĂ« QendrĂ«s Klinike Universitare tĂ« KosovĂ«s dhe spitalet e pĂ«rgjithshme, sipas raportit tĂ« punĂ«s pĂ«r datĂ«n 29 mars 2021, janĂ« duke trajtuar 917 pacientĂ«. 753 raste janĂ« tĂ« konfirmuara me Sars-Cov-2.78 pacientĂ«…

​Ekspertët: Pritjet e mëdha nga Qeveria e re, vështirë të realizueshme

​Ekspertët: Pritjet e mëdha nga Qeveria e re, vështirë të realizueshme

Rritja ekonomike, krijimi i vendeve tĂ« reja tĂ« punĂ«s mbi tĂ« gjitha mbĂ«shtetja e sektorit privat pĂ«r njĂ« zhvillim ekonomik, do tĂ« jenĂ« njĂ« sfidĂ« pĂ«r QeverinĂ« e re Kurti 2, e cila votua nĂ«…

​Qeverisë së re i kërkohet të marrë masa të menjëhershme për hidorcentralet

​Qeverisë së re i kërkohet të marrë masa të menjëhershme për hidorcentralet

GjykatĂ« Themelore nĂ« PrishtinĂ« ka aprovuar kĂ«rkesĂ«n e GLSP dhe GAIA pĂ«r shtyrjen e ekzekutimit tĂ« Lejes Ujore pĂ«r Hidrocentralin Brezovica deri nĂ« vendosjen meritore tĂ« çështjes. Pas kĂ«tij vendimi, Qendra pĂ«r Raste GjyqĂ«sore Strategjike…

Ambasadori i ItalisĂ« nĂ« KosovĂ«: “Do ta mbĂ«shtesin KosovĂ«n nĂ« furnizimin me vaksina”

Ambasadori i ItalisĂ« nĂ« KosovĂ«: “Do ta mbĂ«shtesin KosovĂ«n nĂ« furnizimin me vaksina”

Pas ardhjes sĂ« 24 mijĂ« dozave tĂ« vaksinĂ«s AstraZeneca, Ambasadori i ItalisĂ« nĂ« KosovĂ«, Nicola Orlando thotĂ« se duhet bĂ«rĂ« shumĂ« mĂ« shumĂ«. Ai nĂ«pĂ«rmjet njĂ« shkrimi nĂ« twitter ka thĂ«nĂ« se Itali deh TeamEurope…

Selfie e vitit ’99, batalioni i UÇK-sĂ« “Atlantiku” i cili pĂ«rbĂ«hej kryesisht nga tĂ« rinj shqiptarĂ« qĂ« jetonin nĂ« SHBA

Selfie e vitit ’99, batalioni i UÇK-sĂ« “Atlantiku” i cili pĂ«rbĂ«hej kryesisht nga tĂ« rinj shqiptarĂ« qĂ« jetonin nĂ« SHBA

Foto-selfie e batalionit te UÇK-sĂ« “Atlantiku” i cili pĂ«rbĂ«hej kryesisht nga tĂ« rinj shqiptarĂ« qĂ« jetonin nĂ« SHBA dhe qĂ« lanĂ« jetesĂ«n e tyre pĂ«r tĂ« luftuar nĂ« KosovĂ« nĂ« vitin 1999. Fotoja Ă«shtĂ« bĂ«rĂ«…

Zgjatet afati për deklarimin dhe pagesën e tatimeve

Zgjatet afati për deklarimin dhe pagesën e tatimeve

Administrata Tatimore e KosovĂ«s (ATK) ka njoftuar se Ă«shtĂ« zgjatur afati pĂ«r deklarimin dhe pagesĂ«n e tatimeve dhe deklarimin e Pasqyrave Financiare. “Bazuar nĂ« Vendimin e Ministrit tĂ« Financave, PunĂ«s dhe Transfereve Nr. 15/2021 tĂ«…

Brenda një jave 80 pacientë humbën jetën nga COVID-19 dhe u konfirmuan afro 6 mijë raste të reja

Brenda një jave 80 pacientë humbën jetën nga COVID-19 dhe u konfirmuan afro 6 mijë raste të reja

Kur mĂ« nĂ« fund, tĂ« dielĂ«n mĂ« 28 mars, si shteti i fundit nĂ« rajon edhe Kosova u pajis me njĂ« sasi modeste prej 24 mijĂ« dozave tĂ« vaksinĂ«s anti-COVID, numri i rasteve tĂ« vdekjes…

Sot LDK do të vendos nëse do ta mbështes Vjosa Osmanin

Sot LDK do të vendos nëse do ta mbështes Vjosa Osmanin

Sot pasdite pritet tĂ« mblidhet kryesia e Lidhjes Demokratike tĂ« KosovĂ«s, ku pritet tĂ« diskutohet dhe vendoset nĂ«se do ta mbĂ«shtes Vjosa Osmanin pĂ«r presidente ose jo. NdĂ«rkohĂ«, Ă«shtĂ« raportuar se kryetari i kĂ«saj partie…

​Shqiprim Arifi fiton zgjedhjet në Preshevë

​Shqiprim Arifi fiton zgjedhjet në Preshevë

TĂ« dielĂ«n e 28 marsit nĂ« PreshevĂ« u mbajtĂ«n zgjedhjet e parakohshme lokale. Nga rezultatet preliminare, partia Alternativa pĂ«r Ndryshim me kryetar Shqiprim Arifi ka fituar zgjedhjet. NĂ« kĂ«to zgjedhje ApN ka marrĂ« 6 mijĂ«…