Ky është vendimi i Qeverisë së Kosovës për shkollat dhe universitetet

Ky është vendimi i Qeverisë së Kosovës për shkollat dhe universitetet

Qeveria e KosovĂ«s nga ora 15:00 pritet tĂ« marrĂ« vendime tĂ« reja nĂ« lidhje me parandalimin e Covid- 19. Merret vesh se mĂ«simi nĂ« shkolla dhe universitete do tĂ« zhvillohet online. Institucionet publike dhe private…

Mblidhet Qeveria, diskutohen masat e reja anti-Covid

Mblidhet Qeveria, diskutohen masat e reja anti-Covid

Qeveria e KosovĂ«s ka mbajtur mbledhje tĂ« hĂ«nĂ«n pasdite nĂ« tĂ« cilĂ«n Ă«shtĂ« diskutuar pĂ«r masat e reja anti-covid, raporton Ekonomia Online. Diskutimi pĂ«r vendosjen e masave tĂ« reja vije pas rritjes sĂ« numrit tĂ«…

Këshilli i Prindërve i bën thirrje Qeverisë të mos i mbyll shkollat

Këshilli i Prindërve i bën thirrje Qeverisë të mos i mbyll shkollat

Reagim i KĂ«shillit tĂ« PrindĂ«rve tĂ« KosovĂ«s Ă«shtĂ« shprehur kundĂ«r masave tĂ« cilat pritet tĂ« merren sot nĂ« QeverinĂ« e KosovĂ«s. PĂ«rmes njĂ« komunikate KĂ«shilli thotĂ« se arsimi parauniversitar nuk duhet tĂ« mbyllet. Sipas tyre,…

Kina raporton rritjen mĂ« tĂ« madhe – nĂ« mĂ« shumĂ« se dy muaj – tĂ« rasteve ditore me COVID-19

Kina raporton rritjen mĂ« tĂ« madhe – nĂ« mĂ« shumĂ« se dy muaj – tĂ« rasteve ditore me COVID-19

Kina raportoi rritjen mĂ« tĂ« madhe ditore nĂ« rastet e reja me COVID-19 nĂ« mĂ« shumĂ« se dy muaj, pasi njĂ« qytet nĂ« kufirin me Myanmar nĂ« provincĂ«n jugperĂ«ndimore tĂ« Yunnan llogaritet pĂ«r tĂ« gjitha…

Masakra e Rezallës, i biri rregullon varrin dhe pret eshtrat e babait të vrarë para 22 vitesh

Masakra e Rezallës, i biri rregullon varrin dhe pret eshtrat e babait të vrarë para 22 vitesh

Varri Ă«shtĂ« i rregulluar por aty nuk ndodhet trupi i Nezir Deliut. Ai ende nuk Ă«shtĂ« gjetur qĂ« prej vitit 1999 kur ushtria e policia serbe e ekzekutuan dhe pastaj zhdukĂ«n trupin e tij, bashkĂ«…

Caktohet masa e paraburgimit ndaj dy të miturve për falsifikim parash

Caktohet masa e paraburgimit ndaj dy të miturve për falsifikim parash

Gjykata Themelore nĂ« Prizren ka caktuar masĂ« paraburgimi ndaj dy tĂ« miturve dhe njĂ« tĂ« pandehuri pĂ«r veprĂ«n penale, falsifikim i parasĂ«. “Gjyqtarja e procedurĂ«s – Arjeta Gashi, ka aprovuar kĂ«rkesĂ«n e ProkurorisĂ« Themelore tĂ«…

Gjilani – Besa e mbyll xhiron e 27-tĂ« tĂ« SuperligĂ«s

Gjilani – Besa e mbyll xhiron e 27-tĂ« tĂ« SuperligĂ«s

Xhiroja e 27-tĂ« e SuperligĂ«s sĂ« KosovĂ«s do tĂ« mbyllet sot. Gjilani dhe Besa do tĂ« pĂ«rballen nĂ« mes vete nĂ« ndeshjen e fundit tĂ« javĂ«s. Gjilanasit shihen si favoritĂ« pĂ«r tĂ« fituar dhe pĂ«r…

524 të shëruar dhe 512 raste me Covid-19

524 të shëruar dhe 512 raste me Covid-19

524 TË SHËRUAR DHE 512 RASTE ME COVID-19! GjatĂ« 24 orĂ«ve tĂ« fundit, nĂ« Laboratorin e MikrobiologjisĂ« Molekulare nĂ« IKShPK dhe laboratoret private me metodĂ«n RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodĂ«n RAT,…

MSh-ja: Nga 147 mostra për variantin britanik të Covid-19, 97% janë pozitive

MSh-ja: Nga 147 mostra për variantin britanik të Covid-19, 97% janë pozitive

Ministria e ShĂ«ndetĂ«sisĂ« nĂ« arsyetimin e masave anti-COVID tĂ« propozuara QeverisĂ« ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur se nga janĂ« 147 mostra pozitive me SARS CoV-2 pĂ«r detektimin tĂ« varianteve britanik B.1.1.7 dhe atij tĂ« AfrikĂ«s sĂ«…

PSD-ja kritikon protestĂ«n para rektoratit tĂ« UP-sĂ«: T’i çlirojmĂ« protestat e zaptuara nga pushteti

PSD-ja kritikon protestĂ«n para rektoratit tĂ« UP-sĂ«: T’i çlirojmĂ« protestat e zaptuara nga pushteti

Partia Socialdemokrate thotĂ« se protesta e organizuar ndaj profesorit Ardian Kastrati pasi ky i fundit bullizoi presidenten e zgjedhur Vjosa Osmani, ka mĂ« shumĂ« tendencĂ« pĂ«r tĂ« zaptuar pushteti sesa pĂ«r tĂ« denuar gjuhĂ«n seksiste.…