Samsung (SSNLF) zbuloi smartfonin e fundit, Galaxy S8. Karakteristika e veçanta të këtij telefoni janë ekrani që shkon deri në skajet e tij, si dhe një asistent virtual i quajtur Bixby. Por a mundet ky lloj telefoni që të joshë të apasionuarit pas telefonëve IPhone?

Artikulli i plotë: Samsung ka vënë presion mbi Apple me Galaxy S8

Themeluesi i rrjetit më të madh social në botë, Facebook, Mark Zuckerberg, do të bëhet baba i vajze, për herë të dytë. Lajmin e ka bërë publik vetë themeluesi i Facebook-ut në profilin e tij në këtë rrjet social, shkruan Revista Class, transmeton Portalb.mk

Artikulli i plotë: Mark Zuckerberg ndan me të gjithë një lajm të mrekullueshëm (Foto)

Modeli M760Li xDrive i BMW është definicioni i një modeli luksoz, që është në gjendje të sfidojë edhe veturat më luksoze në botë.

Arsyeja pse kjo veturë është aq e mirë qëndron edhe tek motori V12, që prodhon plot 600 PS (592 kuaj-fuqi).

Me fjalë të tjera, pjesa luksoze dhe performanca e jashtëzakonshme kombinohen shumë mirë së bashku, transmeton Gazeta Express.

Vetura arrin që nga 0 deri në 100kmh të shpejtojë për vetëm 3.9 sekonda.

Teksa Facebook thotë se mbrojtja e privatësisë së përdoruesve të tij është prioriteti kryesor, disa informacione do të bënit mirë që të mos i linit në profil, si adresa e shtëpisë apo shkolla që keni ndjekur.

Artikulli i plotë: Këto 10 gjëra duhet t'i fshini menjëherë nga Facebook-u

Samsungu gjatë fundjavës njoftoi se telefoni më i ri i kompanisë, Galaxy S8, do të lansohet zyrtarisht më 29 mars.

Tani, jozyrtarisht, dy video të reja janë publikuar duke shfaqur telefonin e ri për herë të parë, raporton “Mashable”.

Videot nuk tregojnë detajet e telefonit, përpos ekranit tërësisht të ndjeshëm në prekje.

Galaxy S8 pritet të vijë në dy madhësi: Një version standard 5.8-inç dhe një version Plus me ekran 6.2-inç.

Në kanalin “Kurzgesagt – In a Nutshell” në YouTube, është shfaqur një video që ngre dilema të mëdha për të tashmen dhe të ardhshme e njerëzimit në raport me krijesat e tyre – robotët.

Artikulli i plotë: A meritojnë robotët të kenë të drejta dhe çfarë do të ndodhë me njerëzimin kur makineria bëhet me...

Prodhuesi gjerman në Auto- Sallonin e Gjenevës e ka prezantuar karavanin e Serisë 5 si dhe modelet e ristilizuar të Serisë 4.

Pas versionit limuzinë, BMW, opinionit automobilistik ia ka prezantuar edhe Serinë 5 Touring, transmeton koha.net.

Artikulli i plotë: Luksoz, praktik: BMW Seria 5 Touring për vitin 2017

Youtube e ka lansuar sot versionin e saj të ri të lidhjes Live. Ky version vije pak javë pasi të njëjtën gjë e bëri Instagrami. 

Mjafton të keni llogari në Youtube për tu futur live nga vendi i ngjarjes. 

SuperChat quhet mënyra e bisedës live ku lejohen edhe komentet e tjera.

Javën e kaluar ka qarkulluar një informatë sipas të cilës thuhej se konferenca e Google, I/O Developer Conference, do të mbahet mes datave 17 dhe 19 mars. Tani, data është konfirmuar nga drejtori ekzekutiv i kompanisë, Sundar Pichai, i cili i ka sjellur datat e sakta përmes një postimi në Twitter.

Artikulli i plotë: Google I/O prej 17 deri më 19 mars
Faqja 2 nga 2
marketing