• 28 May, 2022

Vdes në moshën 92-vjeçare aktori Robin Parkinson

Aktori Robin Parkinson, i njohur për rolet e tij në serialet televizive si ‘Allo ‘Allo! dhe si rrëfyes i emisionit për fëmijë Button Moon, ka vdekur në moshën 92-vjeçare.

Parkinson luajti Monsieur Ernest Leclerc, një aktor i rregullt në ‘Allo’Allo! në 1991 dhe 92.

Vicki Michelle bëri homazhe, duke e përshkruar atë si “një burrë me të vërtetë i dashur”.

Aktori ishte gjithashtu një fytyrë e njohur për paraqitjet e tij në komeditë, duke përfshirë Dad’s Army, The Young Ones, Rising Damp, Hi-de-Hi! dhe The Two Ronnies.

Ai u shfaq gjithashtu në episodet e The Liver Birds, Terry and June, Whatever Happened to the Likely Lads?, It Ain’t Half Hot Mum dhe The Brittas Empire.

Në një deklaratë nga familja e tij thuhet: “Robin Parkinson, aktori, i njohur për ‘Allo’Allo dhe si zëri i Button Moon, ka vdekur paqësisht në moshën 92-vjeçare me gruan dhe vajzat e tij në krah.

Ai ishte zëri i të preferuarit të fëmijëve të viteve 1980, në të cilin personazhet e bërë nga enët e kuzhinës udhëtonin në një Hënë të bërë nga një buton në një raketë të bërë nga një tepsi me fasule të pjekur.

Ai gjithashtu u shfaq në skenë në West End dhe rreth Britanisë së Madhe, dhe në vitet 1980 në reklama televizive për Tunes dhe Babycham./KultPlus.com

Read Previous

Të mbijetuarit e Holokaustit që pritën deri tani për të treguar historitë e tyre

Read Next

Historia e pabesueshme e profesorit ukrainas që mban ligjërata nga llogoret (FOTO)