Tragjike, mbytet babai dhe djemtë e tij të mitur në plazhin e Kavajës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në plazhin Vilë-Boshtovë të Kavajës këtë të dielë. Bëhet e ditur se babai me dy djemtë e tij të mitur janë mbytur.

Policia bën me dije se duke notuar në det janë mbytur tre shtetas kosovarë, pjestarë të së njëjtës familje (babai rreth 55 vjeç, dhe dy djemtë e tij të mitur rreth 13 dhe 15 vjeç).

Shërbimet e Njësisë Policore Detare kanë ndërhyrë për ti shpërtuar por të tre shtetasit kishin ndërruar jetë si pasojë e rrymave detare.

Më datë 09.07.2023, në plazhin Vilë-Boshtovë, duke notuar në det janë mbytur tre shtetas kosovarë, pjestarë të së njëjtës familje (babai rreth 55 vjeç, dhe dy djemtë e tij të mitur rreth 13 dhe 15 vjeç).

Shërbimet e Njësisë Policore Detare kanë ndërhyrë për ti shpërtuar por të tre shtetasit kishin ndërruar jetë si pasojë e rrymave detare.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/eo/

Read Previous

Arteta me fjalë të mëdha për Xhakën

Read Next

Librat falas edhe për vitin e ardhshëm shkollor 2023/2024