Prokuroria bullgare: Janë 44 viktima, jo siç është raportuar

Officials work at the site of a bus accident, in which at least 46 people were killed, on a highway near the village of Bosnek, south of Sofia, on November 23, 2021. – 46 people, including a dozen minors, were killed after a bus caught fire south of the Bulgarian capital early on November 23, 2021, officials said, in the country’s deadliest road accident in years. (Photo by Nikolay DOYCHINOV / AFP) (Photo by NIKOLAY DOYCHINOV/AFP via Getty Images)

Prokuroria e Bullgarisë ka njoftuar se në aksidentin targjik në Bullgari humbën jetën 44 viktima, pasi autobusi i “Besa Trans” u përplas dhe më pas u përfshi nga zjarri.

Zëvendëskryeprokurori i Bullgarisë, Borislav Sarafov, ka thënë se deri më tash është raportuar gabim për numrin e viktimave.

“Janë gjetur 44 trupa të djegur. Të mbijetuar janë 8, kurse 7 prej tyre janë shtruar në spital për trajtim”, tha ai në konferencën e sotme për media, përcjell Alsat.

Read Previous

Kurti: Sot përkujtojmë jetët e humbura të grave dhe vajzave si pasojë e dhunës

Read Next

​Kosova merr pjesë me 49 garues në kampionatin ballkanik të karatesë