Nuk përfilli vendimin e gjykatës, arrestohet një person

Një person është arrestuar pasi që e kishte kanosur një grua si nuk ka përfillur vendimin e gjykatës.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur të dielën rreth orës 09:19, në Mitrovicë.

Po ashtu bëhet e ditur se pas intervistimit me vendim të prokurorit kujdestar i dyshuari është dërguar në qendrën e mbajtjes.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti e kishte kanosur viktimën kosovare si dhe nuk ka përfillur vendimin e gjykatës. Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar i dyshuari është dërguar në qendrën e mbajtjes”, thuhet në raport. /Telegrafi/

Read Previous

Osmani për Blair: Roli juaj si kryeministër britanik gjatë ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë ishte vendimtar

Read Next

​Kurti: 25-vjet më parë u shuan shpresat e politikës serbe për zbrazjen e Kosovës