• 6 July, 2022

27 persona vdesin pas shpërthimit të zjarrit në një ndërtesë tregtare në Indi

Të paktën 27 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga një zjarr i madh në një ndërtesë tregtare në kryeqytetin e Indisë, Delhi.

Zjarri shpërtheu në ndërtesën katërkatëshe pranë një stacioni hekurudhor në orët e vona të pasdites të së premtes, por shkaku i tij nuk ishte i qartë./AnabelMedia/

Read Previous

Ushtari i parë rus del në gjyq në Ukrainë për krime lufte

Read Next

Fundjava nis me fluks mjetesh nga Kosova drejt Shqipërisë