Ambasadori britanik mirëpret votimin nga Asambleja pro anëtarësimit të Kosovës në KiE

Ambasadori britanik mirëpret votimin nga Asambleja pro anëtarësimit të Kosovës në KiE

Ambasadori i ri britanik nĂ« KosovĂ«, Jonathan Hargreaves ka mirĂ«pritur vendimin e AsamblesĂ« Parlamentare tĂ« KĂ«shillit tĂ« EvropĂ«s sa i pĂ«rket anĂ«tarĂ«simit tĂ« KosovĂ«s. Hargreaves ka shkruar nĂ« “X” se mezi pret qĂ« tĂ« bashkĂ«punojnĂ«…

Diplomojnë kadetët e rinj të Policisë së Kosovës

Diplomojnë kadetët e rinj të Policisë së Kosovës

KanĂ« diplomuar kadetĂ«t e rinjt tĂ« PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s. Vendit i janĂ« shtuar edhe 445 policĂ« tĂ« rinj, nga tĂ« cilĂ«t 345 janĂ« djem dhe 100 vajza. NĂ« kĂ«tĂ« ceremoni diplomimi tĂ« pranishĂ«m kanĂ« qenĂ«…

Dështon mbledhja e Komisionit Hetimor për procesin e subvencionimit të blerjes së teksteve shkollore

Dështon mbledhja e Komisionit Hetimor për procesin e subvencionimit të blerjes së teksteve shkollore

NĂ« mungesĂ« tĂ« kuorumit ka dĂ«shtuar tĂ« bĂ«het konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar pĂ«r procesin e subvencionimit tĂ« blerjes sĂ« teksteve shkollore dhe mjeteve mĂ«simore pĂ«r nxĂ«nĂ«sit e nivelit tĂ« Arsimit fillor dhe Arsimit tĂ«…

446 policë të rinj i shtohen Kosovës, Osmani: Jeni gardianë të Republikës

446 policë të rinj i shtohen Kosovës, Osmani: Jeni gardianë të Republikës

PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s iu kanĂ« shtuar 446 pjesĂ«tarĂ« tĂ« rinj. Ceremonia e diplomimit tĂ« gjeneratĂ«s sĂ« 59-tĂ« tĂ« PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s Ă«shtĂ« mbajtur nĂ« sallĂ«n “1 Tetori” nĂ« PrishtinĂ«. NĂ« kĂ«tĂ« ceremoni morĂ«n pjesĂ« edhe presidentja…

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e KosovĂ«s ka bĂ«rĂ« me dije se gjatĂ« 24 orĂ«ve tĂ« fundit ka shqiptuar 1581 gjoba nĂ« trafik. Sipas policisĂ«, gjatĂ« kĂ«saj periudhe kohore janĂ« evidentuar disa aksidente nĂ« trafikun rrugor, ku 21 aksidente…

Mblidhet Qeveria e Kosovës, ky është rendi i ditës

Mblidhet Qeveria e Kosovës, ky është rendi i ditës

Kryeministri Albin Kurti e ka ftuar kabinetin qeveritar pĂ«r mbledhjen e radhĂ«s. Mbledhja Ă«shtĂ« caktuar tĂ« mbahet tĂ« orĂ«n 10:30, bĂ«ri tĂ« ditur Zyra e Kryeministrit, duke njoftuar pĂ«r agjendĂ«n. NĂ« web-faqen e ZKM-sĂ« Ă«shtĂ«…

Osmani: Pesë policë të Kosovës po mbahen peng nga Serbia

Osmani: Pesë policë të Kosovës po mbahen peng nga Serbia

Presidentja e KosovĂ«s, Vjosa Osmani, tha se pesĂ« policĂ« tĂ« KosovĂ«s “po mbahen peng” nga Serbia, shtet tĂ« cilin e cilĂ«soi si “shovinist”. NĂ« ceremoninĂ« e diplomimit tĂ« kadetĂ«ve tĂ« PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s, Osmani i…

OEK dënon ndalimin e qytetarëve kosovarë nga ana e autoriteteve të Serbisë

OEK dënon ndalimin e qytetarëve kosovarë nga ana e autoriteteve të Serbisë

Ndalimi i qytetarĂ«ve nga Kosova nĂ« kufirin mes SerbisĂ« e KroacisĂ«, nga ana e autoriteteve tĂ« SerbisĂ« Ă«shtĂ« veprim i papranueshĂ«m, i dĂ«mshĂ«m dhe nĂ« kundĂ«rshtim me frymĂ«n e bashkĂ«punimit e integrimit qĂ« promovon Kosova…

Schwabe: Anëtarësimi i Kosovës në KiE nuk duhet të lidhet me dialogun

Schwabe: Anëtarësimi i Kosovës në KiE nuk duhet të lidhet me dialogun

Deputeti socialdemokrat, Frank Schwabe, kryetar i delegacionit gjerman nĂ« AsamblenĂ« Parlamentare tĂ« KĂ«shillit tĂ« EvropĂ«s dhe njĂ«herĂ«sh kryetar i Grupit parlamentar mĂ« tĂ« madh i pĂ«rbĂ«rĂ« nga 148 deputetĂ« socialistĂ«, demokratĂ« dhe tĂ« gjelbĂ«r nĂ«…

​Guvernatori i BQK-së takohet me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Departamentit të Thesarit të ShBA-së

​Guvernatori i BQK-së takohet me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Departamentit të Thesarit të ShBA-së

Delegacioni i BankĂ«s Qendrore tĂ« RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s, i kryesuar nga Guvernatori Ahmet Ismaili, Ă«shtĂ« takuar me ZĂ«vendĂ«s NdihmĂ«s Sekretarin e Departamentit tĂ« Thesarit tĂ« Shteteve tĂ« Bashkuara tĂ« AmerikĂ«s, Luyen Tran dhe ekipin e…