Vdesin 41 emigrantë pas fundosjes së anijes në brigjet e Italisë

Ilustrim

41 emigrantë kanë vdekur pas fundosjes së një anije në ishullin italian të Lampedusas.

Një grup prej katër personash që i mbijetuan katastrofës u thanë shpëtimtarëve se ishin në një varkë që ishte nisur nga Sfax në Tunizi dhe ishte fundosur rrugës për në Itali, raporton BBC.

Më shumë se 1800 njerëz kanë humbur jetën deri më tani këtë vit në kalimin nga Afrika e Veriut në Evropë.

/klankosova/

Read Previous

Shkatërrohet banda shqiptare e hajdutëve të banesave në Itali, katër të arrestuar

Read Next

Ministri Peci garanton për cilësinë e grurit: Ka mundësi të mbulojmë 70% të nevojave me grurë