• 5 December, 2022

Syzet e vrasësit serial më të famshëm shiten me çmimin marramëndës

Syzet që Jeffrey Dahmer mbante në burg kanë dalë në shitje për 150,000 dollarë. Krimet e vrasësit serial janë kthyer në qendër të vëmendjes pas publikimit të një serialit të tij në Netflix, sipas mediave të huaja.

Dhe tani një burrë në Kanada po kërkon të fitojë para nga syzet e vrasësit më të famshëm. Taylor James, i cili drejton Cult Collectibles në Vancouver, tha se ai i mori syzet disa vite më parë së bashku me një sërë sendesh të tjera të Dahmer.

Sendet famëkeqe të vrasësit, bibla, fotot origjinale të familjes dhe dokumentet janë gjithashtu në shitje në faqen e internetit të Cult Collectibles, ndërsa kushdo që është i interesuar të blejë për 150 mijë dollarë syzet këshillohet të kontaktojë drejtpërdrejt Taylor-in.

Monster: The Jeffrey Dahmer Story – një dramatizim i krimeve të  vrasësit serial  dhe kanibalit që vrau 17 burra dhe djem midis 1978 dhe 991 ka shkaktuar mjaft bujë që kur doli në Netflix.

Seriali ekspozon këto krime të pandërgjegjshme, të përqendruara rreth viktimave dhe komuniteteve të tyre të nxitura nga racizmi sistematik dhe dështimet institucionale të policisë që lejuan një prej vrasësve serialë më famëkeq të Amerikës të vrasë për më shumë se një dekadë.

/abcnews.al

Read Previous

Pamje të rënda nga përplasja në stadiumin e futbollit, 125 të vdekur

Read Next

Mehaj: Është realizuar me sukses stërvitja fushore e koduar si “Syri 02”