• 9 December, 2022

Referimi skandaloz kundër Interit, Barcelona pritet të raportojë gjyqtarin në UEFA

Barcelona është e nevrikosur me gjyqtarin Slavko Vincic pasi që ky i fundit bëri një paraqitje të dobët në ndarjen e drejtësisë në humbjen 1:0 kundër Interit në Ligën e Kampionëve.

Për këtë arsye, gjiganti katalunas pritet që të merr masa ligjore, dhe ta raportojë Vincic në UEFA.

“Blaugranët” janë tejet të acaruar pas humbjes nga “Nerazzurët”, duke besuar që gjyqtari kishte ndikim serioz, ku edhe trajneri Xavi dështoi ta fsheh zemërimin, ku pas ndeshjes sugjeroi se nuk ka fjalë për ta shpjeguar këtë gjë përveç një zemërimi.

Siç raportohet nga “Radio Catalunya”, Barcelona është e gatshme që ta raportojë gjyqtarin Vincic, pasi që ky i fundit morri vëmendjen pas disa incidenteve të cilat nuk ishin menaxhuar mirë nga ana e tij.

Rezultati i kësaj ndeshjeje mund të jetë kyç për të përcaktuar se cila skuadër do të vazhdojë tutje në fazën e eliminatoreve të Ligës së Kampionëve.

Këto incidentet nga Vincic përfshijnë golin e anuluar të Pedrit, lojën me dorë të Denzel Dumfries brenda 16 metërshit, dhe ndërhyrjen e Hakan Calhanoglut në Sergio Busquets, vendime këto të cilat Barcelona mendon se duhet të rishikoheshin nga VAR-i.

/KosovaPress/

Read Previous

E mitura në Gjakovë inskenon se u rrëmbye dhe u dhunua nga dy persona të panjohur

Read Next

Procedura e vizave vështirëson vizitat e familjarëve dhe të avokatëve të të akuzuarve në Hagë