Real Madrid i propozon Liverpoolit shkëmbimin mes Hazard dhe Salah

Në mediat spanjolle po flitet për një shkëmbim të mundshmë të lojtarëve Real-Liverpool.

Klubi spanjol është i interesuar për shërbimet e yllit egjiptian të Liverpoolit, Mohamed Salah.

Sipas asaj që raportohet, Reali është I gatshmë të ofrojë një pagë të konsiderueshme duke përfshirë edhe Eden Hazard, për të transferuar sulmuesin e Liverpoolit.

Siç dihet Salah ka kontratë me Liverpoolin deri në vitin 2023, ku dëshira e lojtarit është të vazhdojë bashkëpunimin më skuadrën angleze me kusht që të ketë pagë javore 400 mijë euro, për të bërë të mundur që lojtari të jetë pjesë e klubit edhe për disa sezone. /abcnews.al

Read Previous

Messi kërkon sulmuesin argjentinas te PSG

Read Next

Meta takon ministren Gërvalla: Të heqim çdo pengesë mes dy vendeve