• 5 October, 2022

Rama takohet me Erdoganin në Turqi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se ka takuar presidentin turk, Recep Tayip Erdogan, gjatë qëndrimit në Ankara.

Vëllazëror, e ka cilësuar Rama takimin me Recep Tayip Erdogan, me të cilin siç thotë, diskutuan për projekte konkrete për përballimin e sfidave të kohës.

”Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Erdogan dhe projekte konkrete për përballimin e dy sfidave të madhe të kohës, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë”, ka shkruar Rama.

Read Previous

Ministrja ​Rizvanolli bën thirrje për kursim të energjisë elektrike

Read Next

Parashihet ulje e temperaturës në Gjakovë