• 5 October, 2022

Publikohen çmimet për derivate për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e karburanteve për 24 orët e ardhshme në Kosovë.

Sipas këtij vendimit, çmimi maksimal i lejuar për naftë është 1 euro e 84 centë duke rënë kështu për dy centë krahasuar me ditët e mëparshme, për benzinë 1 euro e 75 centë, derisa për gaz është 78 centë.

Këto çmime vlejnë prej orës 10:00 dhe do të jenë valide 24 orë.

Ky vendim është marrë bazuar në Udhëzimin Administrativ për Rregullimin e Çmimeve të Produkteve të Naftës dhe Karburanteve të Ripërtëritshme dhe Masat e tjera Mbrojtëse.

/GazetaSinjali/

Read Previous

Bad News Eagles të pandalshëm, arrijnë gjysmëfinalen e Elisa Invitational Spring 2022

Read Next

LAJMI I FUNDIT: Vdes njëri nga të lënduarit në aksidentin me autoambulancë në Gjakovë