• 22 March, 2023

Prestigjozja amerikane “Time” artikull qytetit të Beratit, një ndër vendet për t’u vizituar në vitin 2023

Revista prestigjoze amerikane “Time” I ka dedikuar një artikull qytetit të Beratit duke  e sugjerua për turistët si një ndër vendet për t’u vizituar në vitin 2023.

Lajmin e bukur e ka bërë publik kryeministri, Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetin social “facebook”.

Postimi i plotë:

Revista prestigjioze amerikane “Time” i ka dedikuar një artikull qytetit të Beratit duke e sugjeruar për turistët si një ndër vendet për t’u vizituar në vitin 2023

Bukuria e lagjeve të gurta, arkitektura, ushqimi, natyra e sidomos historia e këtij qyteti magjik bëhet edhe më e pasur me mikpritjen, humanizmin, dhe qytetërimin, kur beratasit shpëtuan hebrenjtë gjatë Luftës së Dytë Botërore, të gjitha këto detaje që nxjerr në pah artikulli./ KultPlus.com

Read Previous

“Kush nuk ka parë Lurën nuk njeh Shqipërinë”, Liqenet e Lurës një nga perlat e Shqipërisë

Read Next

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, përballje shumë të forta