Në Britani të Madhe regjistrohen rastet e para të variantit indian të Covid-19

Në Britani të Madhe janë regjistruar 77 raste pozitive të variantit të COVID-19 të regjistruar në Indi.

Kështu është thënë këtë të premte nga autoritetet shëndetësore në Angli.

73 prej rasteve janë konfirmuar në Angli, ndërkaq katër prej tyre në Skoci.

Varianti B.1.617 përfshin një mori mutacionesh. Ministria e Shëndetësisë e Indisë ka thënë se këto mutacione kanë shënuar ngritje.

Read Previous

​Seanca gjyqësore për vizat, Astrit Haraqija dhe të tjerët deklarohen të pafajshëm

Read Next

Fillojnë punimet në rregullimin e shtratit të lumit Trakaniq( Llukac)