Nagavci uron maturantët për Provimin e Maturës Shtetërore

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Tekonologjisë, Arbërie Nagavci iu ka uruar suksese të gjithë maturantëve me rastin e mbajtjes të testit të maturës.

Nagavci ka theksuar faktin se ky vit shkollor nuk ka qenë i lehtë për shkak të pandemisë.

Ju dëshiroj shumë suksese sot, në provimin e maturës shtetërore!Viti i fundit nuk ishte i lehtë për shkak të pandemisë, por pa stres, me besim në veten dhe rezultatet që do t’i arrini, sot angazhohuni me fuqinë dhe njohuritë tuaja.Jam e bindur se do t’i tejkaloni sfidat dhe ta përfundoni me sukses provimin“, ka shkruar ajo./Gazetasinjali

Read Previous

Pianistja Lyra Pylla, mban koncertin e parë recital

Read Next

Policia nuk lejon alpinistët të vizitojnë Malet e Sharrit