Minatorëve të Trepçës iu dalin pagat e korrikut

Sot në mesditë janë ekzekutuar pagat për të gjithë minatorët e kombinatit Trepça.

Lajmin e konfirmuar Destan Kërleshi nga Sindikata e Punëtorëve te Trepçës.

“Po, në mesditë janë ekzekutuar të gjitha pagat për muajin korrik”, tha Kërleshi.

Ndryshe, deri në momentin e ekzekutimit të pagave, minatorët ishin në grevë. /Telegrafi/

Read Previous

Kurti takon kryesuesin e KGJK-së, Albert Zogaj – flasin për efikasitetin e gjyqësorit dhe veriun

Read Next

Manaj transferohet në Turqi, nesër kryen vizitat mjekësore me Sivasspor