Kuvendi sot mban dy seanca

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë dy seanca plenare, ku nga ora 10:00 do të vazhdojnë punimet për debatin parlamentar lidhur me organizimin e arsimit gjatë pandemisë COVID-19.

Ndërsa nga ora 15:00, do të ketë pyetje parlamentare si dhe do të prezantohet një kandidat për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese.

Kurse, të premten, mbahet një seancë plenare ku do të jetë një interpelancë me ministrin e Financave, Hekuran Muratin, për faljen e gjobave ndaj bizneseve të prekura nga COVID-19.

/GazetaSinjali/

Read Previous

Vidhen 15 mijë euro në një kompani

Read Next

Sulmohet fizikisht pronari i kopshtit “Ujku Trump” Hysni Rexhaj