• 19 August, 2022

Kosova do të pranojë sot donacionin prej 10.000 vaksinave nga Kroacia

Kosova ka pranuar 10.000 vaksina anti-COVID nga Kroacia.

Siç mëson KOHA ato do t’u dorëzohen autoriteteve shëndetësore sot.

Lajmin për ardhjen e tyre në Kosovë e ka konfirmuar për Kohën zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti. Ai ka bërë të ditur se vaksinat kanë ardhur të mërkuren në mbrëmje.

Marrëveshja për ardhjen e tyre është nënshkruar më 24 maj mes ministrit Arben Vitia dhe ambasadores kroate në Kosovë, Danijela Barishiq./Koha.net/

Read Previous

Komedia “Mos vdis” shfaqet në teatrin “Hadi Shehu”

Read Next

Tryeza ” Gjakova për Gjakovën ” në nder të veprimtarisë së autorit Agim Gjakova