Koncerti “Nexhmije Pagarusha” sonte, këngët e artistes vijnë të përpunuara në mënyrë tejet origjinale

Rame Lahaj International Opera Festival sonte sjell mbrëmjen e pestë muzikore të titulluar ‘Nexhmije Pagarusha’.

Këngët e Nexhmije Pagarushës do të vijnë në përpunim tejet të veçantë dhe origjinal, për të zgjuar tek secili prej jush përjetime e momente unike siç vetëm muzika e saj dinte t’i zgjonte.

Artistët që do të interpretojnë në këtë mbrëmje janë: Kaltrina Miftari, Adhurim Grezda, Ardiana Bytyqi, Gerald Murrja, Besarta Murtezani, drejtuar e shoqëruar nga Keli Band.

Koncerti ‘Nexhmije Pagarusha’ mbahet sonte, e Hënë, 31 Korrik, nga ora 20:00 në Amfiteatrin e Ri të Bibliotekës Universitare (objekti në afërsi të Institutit Albanologjik). 

Read Previous

Suarez kërkon MLS: Messi dhe unë ëndërrojmë t’i japim fund karrierës së bashku

Read Next

Eurostat: Recesioni i ardhshëm në Evropë mund të jetë më i keq se në vitin 2008