• 8 February, 2023

Gran Turismo 7 ishte ishte një nga lojërat më të shkarkuara në PlayStation 5 për vitin 2022

PlayStation ka publikuar listën vjetore të 20 lojërave më të shkarkuara nga PlayStation Store dhe Gran Turismo 7 renditet ndër më të lartat – të paktën në PlayStation 5.

Tabelat, të publikuara në blogun e PlayStation, tregojnë 20 titujt më të shkarkuar nga PS Store të ndara si nga platforma ashtu edhe nga rajoni – me të dhëna për Japoninë të postuara në një artikull të veçantë në versionin në gjuhën japoneze të faqes.

Natyrisht, listat mbizotërohen nga tituj të suksesshëm me shumë platforma si Call of Duty: Modern Warfare II dhe FIFA 23, por Gran Turismo 7 ka një paraqitje të fortë në tre rajonet në PlayStation 5.

Në Japoni, GT7 është titulli i tretë më i shkarkuar i PS5 nga të gjithë, pas Elden Ring dhe Earth Defense Force 6 ekskluzive për rajonin. Për Evropën loja renditet e gjashta, derisa God of War Ragnarok dhe Grand Theft Auto V dalin përpara kësaj.

Lojtarët e Amerikës së Veriut gjithashtu preferuan NBA 2K3, Madden NFL 23 dhe Horizon Forbidden West derisa GT7 u rendit në vendin e nëntë në të gjitha shkarkimet e vitit 2022.

Sidoqoftë, loja nuk rezultoi aq e popullarizuar në krahasim me softuerët e tjerë në PlayStation 4. Ndonëse ende operative në Japoni, duke u renditur e pesta në tastierën më të vjetër, ajo thjesht futet në top 20-she të Evropës – mposhtur nga F1 22 dhe Need for Speed Heat i 2019-ës (i cili ka qenë në zbritje për pjesën më të madhe të vitit) – ndërsa nuk shfaqet fare në top 20-she të Amerikës së Veriut. /Telegrafi/

Read Previous

Një aplikim për punë i shkruar nga ChatGPT mashtroi rekrutuesit dhe mundi më shumë se 80% të kandidatëve njerëz në një intervistë

Read Next

Momentet e paharrueshme: Messi dhe Ronaldo ndoshta hera e fundit bashkë në fushë