FIFA ndëshkon 5 klube të Premier Ligës

FIFA ka vendosur ti ndëshkojë klubet e Premier Ligës që refuzuan të linin të lirë lojtarët për grumbullimin e eliminatoreve të Botërorit.

Organi më i lartë i futbollit Botëror i kërkoi klubeve të pezullojnë me 5 ditë 8 yjet e kombëtares braziliane; Alisson, Fabinho, Firmino, G. Jesus, Ederson, Raphinha, Fred dhe Thiago Silva.

Nga ky ndëshkim preken 5 klube të Premier League, Liverpool, Manchester City, Leeds United, Manchester United dhe Chelsea.

Pezullimi fillon nga data 10 deri me 14 shtator dhe si rrjedhojë klubet do të jenë pa këta lojtarë në ndeshjet e fundjavës të Premier Ligës angleze.

Read Previous

Mimoza Kusari reagon për vdekjen tragjike të dy fëmijëve në Gjakovë

Read Next

MSh ndryshon numrin e vdekjeve