Çifti Petrovci flasin për përjetimet e tyre artistike që bën histori në disa shtete të botës

Të ftuarit e radhës në emisionin ARTE ishin çifti i artistëve Valbona dhe Enver Petrovci. Ata rrëfyen për ne takimin e parë, një jetë së bashku e një jetë kushtuar artit. Valbona Pula Petrovci është një ndër pianistet më të njohura shqiptare që luajti në shumë skena botërore e krah saj aktori i mirënjohur Enver Petrovci që numëron shumë role që lanë gjurmë në artin e filmit e teatrit shqiptar.

Cili ishte çelësi i suksesit të tyre? A do kishin bërë ndonjë gjë ndryshe? Si ju duket sot arti shqiptar? Këto dhe shumë të tjera ndiqni në emisionin e plotë në videon më poshtë:

Read Previous

Komisioni për Buxhet sot mban mbledhje, shqyrtohet kjo pikë për RTK-në

Read Next

Arrestohet një person në Gjakovë, sulmoi fizikisht dy policë