Arrestohet një person në Gjakovë, sulmoi fizikisht dy policë

Një person është arrestuar në rrugën “Besim Bishtrazhini” në Gjakovë, nën dyshimin se ka kryer veprën penale “sulm ndaj personit zyrtar”, këtë e ka bërë të ditur për TV Syri, zëdhënësi i Policisë në Gjakovë, Nysret Xhurkaj.https://www.syri-vision.tv/

“Më datë 27.04.2021 rreth orës 09:30 minuta në Rr,” Besim Bistrazhini” –Gjakovë, Stacioni policor ka pranuar njoftim për dëmtim prone.Me të dalë në vendngjarje patrulla policore, ka takuar ankuesin te cilit i ishte dëmtuar vetura nga persona të panjohur. Derisa patrulla policore ishte duke intervistuar ankuesin, aty shfaqet i dyshuari i lartcekur, duke dal nga një shtëpi e pa banuar dhe i njëjti filloi ta ngrije zërin duke thënë “largohuni prej pronës time dhe largojeni atë veture se po me pengon”.. Ne momentin kur policet ju drejtuan këtij personi, i njëjti filloj qe ti gjuante me tulla policet. Sulmuesi është arritur qe te arrestohet. Zyrtaret policor të cilët janë lënduar janë duke pranuar tretman mjekësorë ne Emergjencën e Spitalit “Isa Grezda”, ku gjendja e tyre është stabile.” Thuhet mes tjerash në komunikatën e Policisë https://www.syri-vision.tv/

Ne lidhje me rastin është informuar Prokurori kujdestar, dhe me urdhër te tij i dyshuari është ndaluar në stacionin policor për 48 orë. https://www.syri-vision.tv/

Read Previous

Çifti Petrovci flasin për përjetimet e tyre artistike që bën histori në disa shtete të botës

Read Next

Sot zhvillohen katër ndeshje në Superligën e Kosovës