• 22 March, 2023
​47 kandidatë për deputetë kanë probleme me ligjin

​47 kandidatë për deputetë kanë probleme me ligjin

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka pranuar përgjigje nga institucionet të cilave u është drejtuar rreth verifikimit të kandidatëve që janë në listë për deputetë, përfshirë Këshillin Gjyqësor të Kosovës. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tha…

​Qeveria do të ndajë paga shtesë edhe për arsimtarët, paguhen në dy këste

​Qeveria do të ndajë paga shtesë edhe për arsimtarët, paguhen në dy këste

Kryeministrinë detyrë, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), të cilët i ka siguruar se, Qeveria në detyrë, do të ndajë paga shtesë edhe…

Sot inaugurohet presidenti i Shteteve të Bashkuara

Sot inaugurohet presidenti i Shteteve të Bashkuara

Joe Biden, sot inaugurohet si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA). Ai së bashku me zëvëndëspresidenten e zgjedhur, Kamala Harris, do të fillojnë udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara. Me ardhjen e…

A po boshatisen lokalet në Gjakovë në ora 22:00?

A po boshatisen lokalet në Gjakovë në ora 22:00?

Inspektorët sanitar nga Gjakova, bashkë me inspektorët nga agjencioni i ushqimit dhe veterinarisë nga rajoni i Pejës dhe me policinë ishin në terren për të parë nga afër nëse kafiteritë dhe restaurantet janë duke i…

Si trajtohen viktimat e dhunës në familje?

Si trajtohen viktimat e dhunës në familje?

Ku mund  të drejtohen viktimat e dhunës në familje ? Për të kuptuar se si ka variuar numri i rasteve të viktimave të dhunës  për vitin 2019/2020 TV Syri u drejtua për në stacionin policor…

Komiteti për Politikë dhe Financa mbanë mbledhjen e parë për këtë vit

Komiteti për Politikë dhe Financa mbanë mbledhjen e parë për këtë vit

Komiteti për Politikë dhe Financa në komunën e Gjakovës ka mbajtur mbledhjen e parë për këtë vit. Pas miratimit të rendit të ditës të propozuar nga kryesuesi Anton Shala, pikat e propozuara për shqyrtim kanë…

Zbulohet një lloj i ri i koronavirusit në Slloveni

Zbulohet një lloj i ri i koronavirusit në Slloveni

Në Slloveni, një lloj i ri i koronavirusit u zbulua në një mostër laboratorike, shumë e ngjashme me llojin e zbuluar më parë në Angli, i cili është shumë më ngjitës. Laboratori Kombëtar për Shëndetin,…

Matoshi e VV- së, e gatshme të pozojë nudo para Spahiut të LDK-së

Matoshi e VV- së, e gatshme të pozojë nudo para Spahiut të LDK-së

Kandidati për deputet nga LDK, Fahredi Spahija, i cili me profesion është fotograf, ka thënë se do t’i fotografonte nudo deputetët nëse ata do ta kërkonin një gjë të tillë. I ftuar në Klan Kosova…

​Evropianët të lumtur me fitoren e Biden, por ende nuk i besojnë SHBA-së

​Evropianët të lumtur me fitoren e Biden, por ende nuk i besojnë SHBA-së

Evropianët janë të qetësuar nga zgjedhja e Joe Biden si presidenti i ri i SHBA, por nuk janë të bindur se ai mund të ndalojë rënien e SHBA në skenën globale pasi administrata Trump minoi…

​9 të vdekur dhe 294 raste të reja me COVID-19

​9 të vdekur dhe 294 raste të reja me COVID-19

9 të vdekur dhe 294 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu njofton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK). Njoftimi i plotë i IKShPK-së: 281…